Nico Muller zwycięża na deszczowym Hungaroringu

Nico Muller wygrał pierwszy wyścig Formula Renault 3.5 Series na Hungaroringu. Drugi na mecie był Kevin Magnussen, który startował z 16-tej pozycji.

Deszczowe warunki panujące na Hungaroringu podczas kolejnej rundy World Series by Renault przyczyniły się do niespodziewanych rozstrzygnięć podczas sesji kwalifikacyjnej przed pierwszym wyścigiem Formuły Renault 3.5. Pole position zdobył Andre Negrao, a drugie pole startowe wywalczył jego kolega z International Draco Racing – Nico Muller. Dopiero 16 pozycję zajął lider klasyfikacji – Kevin Magnussen. Wicelider – Stoffel Vandorne był jedenasty, a rewalacyjnie spisujący się podczas poprzedniej, austriackiej rundy, Marco Sorensen – dwudziesty.

3

Z powodu wciąż fatalnych warunków na torze, pierwszy wyścig rozpoczął się za sefaty carem, który prowadził całą stawkę, aż do piątego okrążenia. Zaraz po restarcie doszło do kolizji Aloszyna i da Costy, po której ten drugi musiał pożegnać się z wyścigiem. Na prowadzeniu utrzymał się Negrao przed Mullerem. Na trzecią pozycję przebił się Sirotkin. Vandoorne szybko awansował na siódmą pozycję, a Magnussen na dziewiątą. Wkrótce był już za Belgiem i jego fantastyczna pogoń za czołówką zaczynała coraz bardziej przykuwać uwagę kibiców. Duńczyk dogania i po kliku próbach wyprzedza Vandorne’a.

Uślizg samochodu Stockingera pozbawia Filipińczyka piątej pozycji. Błąd na jednym z zakrętów podczas 10 okrążenia popełnił również Negrao, co wykorzystał Nico Muller obejmując prowadzenie w wyścigu.

Magnussen w szybkim tempie awansuje na 6 miejsce. W walce o piąte miejsce atakuje i wyprzedza Melkera. Teraz zaczyna doganiać czwartego w wyścigu Stevensa. Niewiele tylko wolniej jadący Vandorne wyprzedza także Melkera i jest już za plecami Magnussena. Wkrótce Duńczyk i Belg wyprzedzają Stevensa i rozpoczynają pogoń za Sirotkinem – aktualnie trzecim na torze. Jednak jego wyprzedzić udaje się już tylko Magnussenowi.

Bardzo dobrze jedzie też Sainz junior awansując na 10 miejsce. Natomiast coraz słabiej zaczyna jechać Negrao i wkrótce wyprzedzają go Magnussen, Sirotkin i Vandorne. Na przedostatnim okrążeniu Negrao wykręca piruet, który kończy jego jazdę.

Sainz w końcówce wyścigu awansuje na siódmą pozycję.

Wyścig wygrywa Nico Muller. Drugi jest Magnussen, który w walce na torze awansował o 14 pozycji. Trzecie miejsce zajął Sirotkin ratując się przed atakami Vandorne’a.

5

Aktualna klasyfikacja Formula Renault 3.5 Series: 1. Magnussen - 181; 2. Vandoorne - 148; 3. Melker - 108; 4. Stevens - 105; 5. Muller - 102.