Debiut na Red Bull Ringu

W ten weekend na Red Bull Ringu, oprócz uczestników mistrzostw ELMS, ujrzeć można także, po raz pierwszy na tym torze, kierowców startujących w czterech seriach cyklu World Series by Renault.

Przed austriacką eliminacją, w najbardziej prestiżowej z nich - Formule Renault 3.5, dwóch kierowców zdecydowanie przewodziło w klasyfikacji. Belg Stoffel Vandorne z zespołu Fortec Motorsports miał 136 punktów, podczas gdy Duńczyk Kevin Magnussen (DAMS) zdobył ich tylko o 3 mniej. Belg miał znakomitą passę w czerwcu, kiedy to wygrał 3 wyścigi z rzędu. Do niego należało także zwycięstwo na inaugurację sezonu w Monza. Trzeci w punktacji Portugalczyk Antonio Felix da Costa (Arden Caterham) miał już tylko 89 punktów.

Dzisiejsze kwalifikacje przed pierwszym, sobotnim wyścigiem, zakończyły się sukcesem reprezentantów Danii. Pole Position wywalczył Marco Sorensen z teamu Lotusa, wyprzedzając Magnussena. Vandorne startował dopiero z 6-tego pola.

1:19,162

Po starcie Sorensen utrzymał się na prowadzeniu, natomiast Magnussen spadł na trzecią pozycję za Melkera. Czwarty jechał Stevens. Zaraz na początku odpadli Fantin i Aloszyn. Vandorne po kiepskim starcie spadł na pozycję nr 12. Stevens próbował atakować Magnussena, lecz bezskutecznie. Ciekawy pojedynek prowadzili na pierwszych okrążeniach zawodnicy na pozycjach 5-7. Byli to Pic, da Costa i Sirotkin. Vandorne tracił kolejne miejsca spadając na pozycję 16-tą.

Na 10 okrążeniu, debiutujący w FR3.5 Agostini, popełnił błąd podczas ataku na Matiasa Laine i jego samochód stanął w poprzek toru. Na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa. Chwilę po wznowieniu rywalizacji odpadł Sirotkin uderzony przez Nato, a także Vandorne. Spowodowało to kolejną neutralizację.

Po zjeździe samochodu bezpieczeństwa w czołówce nie wiele się zmieniło. Prowadził nadal Sorensen. Siódmy na torze Buller desperackim atakiem wyprzedził da Costę, lecz Portugalczyk po chwili odzyskał utracone miejsce.

W drugiej połowie wyścigu Sorensen zaczął regularnie poprawiać czasy najszybszego okrążenia wyścigu. Da Costa próbował atakować poprzedzającego go Pica. W końcówce zaczął przyspieszać Melker i teraz to on ustanowił najszybsze okrążenie, lecz przewaga Sorensena była zbyt duża, a do końca wyścigu nie pozostało już wiele czasu. Na ostatnim okrążeniu w poprzek toru stanął Yann Cunha i jadącym za nim kierowcom z trudem udało się go ominąć.

W samej końcówce Buller wyprzedził ostatecznie da Costę. Sorensen dowiózł swoje bezdyskusyjne zwycięstwo do mety, a jego rodak, trzeci na mecie Magnussen został nowym liderem serii.

0

Aktualna klasyfikacja Formula Renault 3.5 Series: 1. Magnussen - 148, 2. Vandorne - 136, 3. da Costa - 95, 4. Stevens - 93, 5. Melker - 82, 6. Muller - 73, 7. Sorensen - 58, 8. Pic - 58, 9. Sirotkin - 34, 10. Negrao - 28