RCC-CLUB – Zostań Mistrzem i odbieraj nagrody!

Od marca w Białymstoku na ulicy Żelaznej 9 rozpoczął działalność RCC-Club, w rozwinięciu: Racing Competition Championship Club.

RCC-Club to przede wszystkim miejsce stworzone przez miłośników dla miłośników, Formuły 1 oraz wszelkiego typu innych wyścigów.

Podstawową działalnością klubu jest prowadzenie wyścigowego eventu dla którego baza jest doskonale znany wszystkim symulator rFactor z jednym z najlepszych modów dla tej platformy MMG F1 2007 i specjalnie przygotowanymi setupami w Motec-u dla torów na których będzie rozgrywany event.

Cała rywalizacja odbędzie się w ciągu trwającego realnie sezonu F1, czyli od Marca do Listopada włącznie. Sezon rywalizacji podzielony jest na rundy, z których każda trwa pełny miesiąc. Wtedy to odbywają się tygodniowe rundy. Jeden miesiąc jeździmy po jednym torze przez cztery tygodniowe rundy.

Ściganie odbywa się na zasadzie ustanawiania jak najlepszych czasów, na jednej z dwóch replik samochodów F1 wykonanych w skali 1:1. Repliki wyposażone są  m.in. w profesjonalne kierownice Logitech G25, 40 calowe monitory LCD, regulowany fotel oraz pedały gazu i hamulca, tak by każdy mógł znaleźć jak najbardziej wygodną konfigurację dla siebie.

Najistotniejsze jest to, że ranking rund prowadzony jest dla obydwu samochodów z osobna, co daje podwójną możliwość na znalezienie się w gronie nagradzanych.

Nagrody są przyznawane dla 3 najlepszych zawodników danej rundy (miesiąca) a więc, w sumie dla 6 podejmujących próbę. Do tego dochodzi klasyfikacja łączna i walka o nagrody sezonu dla 3 pierwszych miejsc.

Nagrodami za wygranie rund są telefony Nokia 5800 Express Music, Sony PSP i odtwarzacz MP4 firmy Pentagram. Nagrody dla zwycięzców całego sezonu to już dość gruby kaliber w postaci Quada, Skutera i Laptopa, jest więc o co walczyć.

Ponadto RCC-Club wraz ze startem sezonu F1 rozszerzy działalność o możliwość spotykania się miłośników wyścigów na żywo i to tu, w gronie podobnie pozytywnie zakręconych ludzi będzie można przeżywać emocje podczas relacji na żywo z wyścigów F1, WTCC, MotoGP, WSBK i wielu innych. Dla spóźnialskich będą powtórki.

Więcej szczegółów na stronie klubu: www.rcc-club.com.pl

Źródło: Informacja prasowa

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league