Eliminacje WMPSRPL zakończone!

Po blisko miesiącu eliminacji do Wyścigowych Mistrzostw Polski SimRacingPL nadszedł czas na podsumowanie. Do zmagań poprzez formularz zgłosiło się 135 osób, z których 86 uzyskało wyniki w eliminacjach hotlap (64% zgłoszonych). Przejechano (tylko w eliminacjach hotlap) przeszło 12 tysięcy okrążeń, z czego ponad połowa to okrążenia pomiarowe.

Eliminacje składały się z dwóch części:

Eliminacje "hotlap": Polegały na wykręceniu jak najlepszej sumy trzech kolejnych okrążeń pomiarowych. Do dyspozycji był serwer czynny 24h na dobę. Zadanie wydawało się proste w teorii, jednak w praktyce uzyskanie idealnych trzech kolejnych okrążeń było nie lada wyczynem. 
Tutaj najlepszym wynikiem popisał się A. Kowalczyk, który uzyskał łączny czas 5:56,390. Najlepszym czasem okrążenia uzyskanym przez tego zawodnika była 1:58,720. Dwa pozostałe miejsca w trójce zajęli M. Skrzypczak oraz M. Maliński. 

Eliminacje "trening": Była to już symulacja prawdziwych warunków wyścigowych. Nie liczyło się równe przejechanie trzech okrążeń, ale pokonanie 20 min. w jak najlepszym tempie, na dodatek z „żywymi” przeciwnikami. Tego typu eliminacje odbywały się dwa razy w tygodniu po dwa 20-minutowe wyścigi. Co ciekawe, pomimo że stopień trudności wydawał się wyższy, ponieważ należało jechać równe 20 minut, to różnice w czasach poszczególnych zawodników były mniejsze. Pierwsze cztery osoby zmieściły się w 1 sekundzie.
W tych eliminacjach pierwsza trójka wyglądała następująco: Skrzypczak, P. Karasiewicz oraz Maliński.

Rozpoczęły się już zmagania finałowe. Wśród zawodników, którzy zakwalifikowali się do decydujących zmagań jest także dwóch VIP-ów:
A. Młodziński — chyba najbardziej znany i utytułowany w Polsce simracer. Jego nazwisko rozpoznawane jest na całym świecie.
M. Lisowski — ktoś z prawdziwych sportów motorowych, zwycięzca tegorocznej edycji Skoda Octavia Cup 2009.

Źródło: Informacja prasowa

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league