Kościuszko awansował o 3 pozycje

Pierwsza sobotnia pętla przyniosła awans załogi LOTOS Rally Team. Po przejechaniu 12 odcinków specjalnych Rajdu Szwecji Michał Kościuszko zajmuje 17. miejsce. W rajdzie prowadzi Sebastian Ogier przed Sebastianem Loebem (+25.2) i Jari Matti Latvalą (+39.0).

Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak po kolejnej wymianie skrzyni biegów na wieczornym piątkowym serwisie w sobotę zaczęli odrabiać straty. Po 4 rozegranych w pierwszej pętli odcinkach specjalnych załoga LOTOS Rally Team awansowała z 20. na 17. miejsce.

„Pierwsza pętla była znacznie lepsza niż wczorajszy dzień. Staramy się maksymalnie wykorzystać start w tym rajdzie. Zbieramy doświadczenia, poprawiamy w miarę możliwości notatki. W niektórych miejscach samochód jeszcze nas zaskakuje, ale oswajamy się zarówno z tym rajdem jak i z samochodem. Po pierwszej pętli awansowaliśmy na 17. miejsce mam nadzieję, że utrzymamy ten progres na kolejnych odcinkach” – powiedział Michał.

Dzisiaj zawodnicy mają jeszcze do przejechania 4 odcinki specjalne o łącznej długości 57 kilometrów oesowych.

Strategicznym partnerem zespołu LOTOS Rally Team jest Grupa LOTOS. Partnerami wspierającymi starty Michała Kościuszko są także marka paliw LOTOS Dynamic, marka olejów silnikowych LOTOS oraz marka Red Bull. Wsparcie medialne zapewnia RMF FM.

Bieżące informacje o poczynaniach Michała Kościuszko i Maćka Szczepaniaka można śledzić na profilu „Emocje do pełna” http://www.facebook.com/EmocjeDoPelna

Źródło: Informacja prasowa LOTOS Rally Team

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league