Kościuszko z nadsterownym samochodem

Dzisiejszy dzień nie ułatwiał załodze LOTOS Rally Team udziału w Rajdzie Szwecji. Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak zmagali się z nadsterownym samochodem i odśnieżaniem trasy jadąc jako pierwsza załoga w rajdzie. Po przejechaniu 6 piątkowych odcinków specjalnych Michał Kościuszko zajmuje 21. miejsce. Przed 8 odcinkiem specjalnym w rajdzie prowadzi Sebastian Ogier przed Sebastianem Loebem (+32.2) i Jari Matti Latvalą (+33.7).

Pierwszy dzień Rajdu Szwecji załoga LOTOS Rally Team nie może zaliczyć do udanych. Problemy ze sprzęgłem pojawiły się podczas pierwszego dzisiejszego odcinka specjalnego. Podczas południowego serwisu wymieniona została skrzynia biegów, ale jej „nastawy dyferencjałów” uniemożliwiały precyzyjne prowadzenie samochodu.

„Na strefie serwisowej po pierwszej pętli mechanicy byli zmuszeni do wymiany skrzyni biegów ze względu na usterkę sprzęgła. Nowa skrzynia miała inne ustawienie dyfra, w związku z czym samochód prowadził się inaczej. Niestety nie mieliśmy możliwości przetestowania tego wcześniej. Auto nie dało się kontrolować, cały czas ślizgało się tyłem. Na piątym odcinku wpadliśmy w zaspę. Dobrze, że udało nam się wyjechać, chociaż nie obyło się bez użycia łopaty i pomocy tutejszych kibiców, za którą bardzo dziękuję. Na serwisie znowu zmienimy skrzynię i mam nadzieję, że to pozwoli nam pojechać naszym normalnym tempem na kolejnych odcinkach”– powiedział Michał.

W sobotę zawodnicy mają do przejechania 114 kilometrów oesowych podzielonych na 8 odcinków specjalnych.

Strategicznym partnerem zespołu LOTOS Rally Team jest Grupa LOTOS. Partnerami wspierającymi starty Michała Kościuszko są także marka paliw LOTOS Dynamic, marka olejów silnikowych LOTOS oraz marka Red Bull. Wsparcie medialne zapewnia RMF FM.

Bieżące informacje o poczynaniach Michała Kościuszko i Maćka Szczepaniaka można śledzić na profilu „ Emocje do pełna” http://www.facebook.com/EmocjeDoPelna

Źródło: Informacja prasowa LOTOS Rally Team

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league