Awans Kościuszki o 7 miejsc po II dniu Rajdu Monte Carlo

Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak po drugim dniu Rajdu Monte Carlo awansowali o siedem pozycji i zakończyli dzisiejszą rywalizację na 14. miejscu w klasyfikacji WRC. W rajdzie niezmiennie prowadzi Sébastien Loeb, przed Sébastienem Ogierem (+1:35.0) i Danim Sordo (+2:38.0).

Podczas wieczornego serwisu mechanikom udało się zdiagnozować problem i usunąć usterkę w samochodzie załogi LOTOS Rally Team. Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak po pierwszej dzisiejszej pętli liczącej ponad 66 kilometrów oesowych przesunęli się w klasyfikacji generalnej z 21. na 16. miejsce, odrabiając starty z dnia poprzedniego.

„Dużym utrudnieniem na tym rajdzie są zmieniające się warunki atmosferyczne. Dzisiaj pogoda była prawdziwie zimowa. Na pierwszym oesie jechało się nam bardzo dobrze. Nie mieliśmy żadnych problemów z samochodem. Mechanikom udało się usunąć wczorajszy defekt. Na drugim odcinku zaskoczył nas fragment zasypany świeżym śniegiem. Na jednym z zakrętów zahaczyłem o coś i urwaliśmy tylny prawy wahacz. Dojechaliśmy do mety odcinka, ale straciliśmy dużo cennych sekund. Po mecie odcinka udało nam się prowizorycznie naprawić samochód i dokończyć pętlę. Teraz na serwisie mechanicy będą musieli się zająć naprawą zawieszenia tak, abyśmy na drugą pętle mogli wyjechać w pełni sprawnym autem” – powiedział Michał Kościuszko.


Załoga LOTOS Rally Team podczas rozegranych dzisiaj sześciu odcinków specjalnych sukcesywnie odrabiała straty z dnia poprzedniego i awansowała z 21. miejsca po pierwszym dniu na miejsce 14..

„Powoli odrabiamy starty. Udało się nam awansować o 7 miejsc. To dużo i mało. Szkoda tylko, że na ostatnim oesie mój inauguracyjny obrót w kategorii WRC kosztował nas minutęJ. Samochód sprawuje się świetnie. Teraz najważniejsze to skoncentrować się na jutrzejszej rywalizacji. Przed nami długi dzień i wszystko jest możliwe” – powiedział Michał

Jutro na zawodników czekają trzy odcinki specjalne o łącznej długości 92 kilometrów oesowych, a po ich zakończeniu prawie 200 kilometrów dojazdówki do Parc Ferme w Monako.

Strategicznym partnerem zespołu LOTOS Rally Team jest Grupa LOTOS. Partnerami wspierającymi starty Michała Kościuszko są także marka paliw LOTOS Dynamic, marka olejów silnikowych LOTOS oraz marka Red Bull.

Źródło: Informacja prasowa LOTOS Rally Team

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league