Kościuszko 4. w Mistrzostwach Świata PWRC

48. Rally RACC Catalunya-Costa Daurada zdecydował w tym sezonie o rozdaniu tytułów w klasyfikacji PWRC. Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak, którzy do Hiszpanii przyjechali jako wiceliderzy klasyfikacji, po wypadnięciu z trasy podczas 9 odcinka specjalnego, stracili szansę na tytuł mistrzowski.

Zwycięzcą rajdu i Mistrzem Świata PWRC w sezonie 2012 został Benito Guerra. Na drugim miejscu w rajdzie uplasował się Marcos Ligato, który zdobywając 18 punktów zakończył sezon na pozycji I wicemistrza. Trzecie miejsce i 15 punktów w rajdzie wywalczył Suchan Aksa co zapewniło mu 5. miejsce w klasyfikacji końcowej PWRC.

Po drugim dniu Rajdu Katalonii Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak po doliczeniu kary za nieprzejechane odcinki specjalne zostali sklasyfikowani na 7. miejscu w stawce. Podczas niedzielnych oesów załodze LOTOS Dynamic Rally Team udało się awansować na 6. miejsce i zdobyć kolejnych 8 punktów w klasyfikacji PWRC. Niestety do tytułu II wicemistrza zabrakło w tym sezonie 4 punktów.

„To był rok pełen emocji. Towarzyszyły nam zwycięstwa jak również porażki. Działo się bardzo dużo, rywalizowałem z wieloma świetnymi zawodnikami, dzięki czemu te zawody były bardzo pasjonujące, a walka bardzo wyrównana. Już w Argentynie po awarii silnika wiedzieliśmy, że walka o tytuł nie będzie łatwa. Wygraliśmy w Rajdzie Niemiec i po Sardynii wysunęliśmy się na 2. miejsce w stawce. Na Katalonii walczyliśmy o zwycięstwo, ale wypadliśmy z trasy. Tak się niestety zdarza, gdy stawia się wszystko na jedną kartę. Chciałbym bardzo podziękować naszemu głównemu Partnerowi, spółce LOTOS Paliwa oraz całemu zespołowi, który wykonał dużą pracę w trakcie całego sezonu. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mieli możliwość wystartowania w Mistrzostwach Świata trochę szybszym samochodem” – powiedział Michał Kościuszko na mecie Rajdu Katalonii, ostatniej rundzie Mistrzostw Świata w sezonie 2012.

„Sezon 2012 za nami. Jesteśmy na mecie Rajdu Katalonii, ostatniej rundy tegorocznych mistrzostw. Chcieliśmy walczyć tutaj o tytuł mistrzowski, podjęliśmy rękawicę, ostatecznie skończyliśmy na 4. miejscu. Niestety czasami tak bywa, że nie wszystko idzie zgodnie z planem. Dziękuję całemu zespołowi i naszym Partnerom w tym spółce LOTOS Paliwa z marką LOTOS Dynamic i całej Grupie LOTOS, że byli z nami przez cały sezon” – powiedział Maciek Szczepaniak

Dla załogi LOTOS Dynamic Rally Team sezon 2012 to dwa zwycięstwa w Rajdzie Monte Carlo i w Rajdzie Niemiec, które w ilości zwycięstw plasują Michała Kościuszko i Maćka Szczepaniaka na 2. miejscu w klasyfikacji PWRC tuż za Benito Guerrą, który trzykrotnie stawał na pierwszym stopniu podium.

Źródło: Informacja prasowa LOTOS Dynamic Poland Rally Team

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league