Dąbrowski zdobywcą Pucharu Świata Rajdów Cross-Country w kategorii junior

Konrad Dąbrowski wygrał Abu-Dhabi Desert Challenge w mocnej klasie Rally GP w kategorii junior, co dało mu drugi w tym roku puchar świata – tym razem w rajdach cross-country.

Polak zawody rozpoczął zdobyciem dziewiątego miejsca w prologu w swojej pierwszej wizycie na trasie rajdu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Pomimo kilka problemów, w tym związanych ze sprzęgłem, podczas pierwszego i drugiego etapu zawodnik DUUST Diverse Rally Team utrzymywał dziewiątą pozycję w ogólnej klasyfikacji generalnej klasy Rally GP. Najbardziej problematyczny był dla Dąbrowskiego etap trzeci, gdyż całe 290 kilometrów musiał przejechać bez tylnego hamulca w czasie odcinka maratońskiego, nie mogąc liczyć na pomoc mechaników. Był jednak w stanie finiszować na dziesiątym miejscu, dalej będąc najszybszym juniorem w rajdzie, choć nie było to łatwe. Jak sam powiedział: „Na szczęście za każdym razem w porę zwolniłem przed spadkiem z wydmy, choć parę razy było blisko”.

Na przedostatnim etapie Polak był siódmy, co dało mu awans na szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. 11 listopada zajął za to szóste miejsce, które dało mu piątą pozycję w klasyfikacji RallyGP jak i zwycięstwo w Pucharze Świata Rajdów Cross-Country wśród juniorów. Dla Dąbrowskiego to drugi puchar zdobyty w tym sezonie – wcześniej został mistrzem rajdów Baja.

„Niesamowitym uczuciem było zobaczenie polskich flag na trasie rajdu, szczególnie wiedząc, że dzisiaj jest Dzień Niepodległości” – powiedział zawodnik tuż po przekroczeniu mety. Na kilka kilometrów przed nią, na jednym z aut stojącym tuż obok trasy pojawiła się biało-czerwona flaga.

Dąbrowski był zaskoczony swoim wynikiem w ogólnej klasyfikacji końcowej: „Moim celem było ukończenie rywalizacji około dziesiątego miejsca. Ukończyłem ją w najlepszej piątce, co jest moim ogromnym sukcesem. Cieszę się, że udało mi się tego dokonać, szczególnie dlatego, że w tym samym momencie wygrałem puchar świata wśród juniorów”.

Sukcesy Konrada Dąbrowskiego są dobrą prognozą przed nadchodzącym Rajdem Dakar, który rozpocznie się już 2 stycznia w Ha’il, w Arabii Saudyjskiej.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Diverse Extreme Team

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1