Alonso bliski etapowego zwycięstwa w Dakarze

Trzykrotny mistrz świata kierowców Fernando Alonso zajął drugie miejsce w poniedziałkowym etapie Rajdu Dakar. Hiszpan przegrał jedynie z Mathieu Serradorim, tracąc do niego tylko cztery minuty. Kolejność mogła wyglądać inaczej gdyby reprezentant Toyoty nie przebił opony.

„To był wspaniały dzień” – powiedział Alonso. „Niestety przebiliśmy oponę i wytrąciło to nas z uderzenia, ale poza tym etap był prawie idealny, a Marc [Coma] poradził sobie doskonale z wydmami i nawigacją. Zyskaliśmy nawet na ostatnim fragmencie, gdy czołowi zawodnicy nieco się gubili i zyskaliśmy wobec nich czas”.

„Cieszę się, że przejechaliśmy dzień bez żadnych problemów. To był piękny odcinek, bardzo szybki i z wieloma wydmami. Wydaje mi się, że wydmy są trudniejsze niż jazda po szlakach, ale z jakiegoś powodu czuję się na nich bardziej komfortowo. Nie mam na nich doświadczenia, ale złapałem rytm i jak na razie podoba mi się drugi tydzień Rajdu Dakar”.

Tragiczny wypadek Paulo Gonçalvesa doprowadził do odwołania odcinka dla motocykli i quadów: „Brak motocykli wiele zmienił, zwłaszcza dla pierwszych dwóch czy trzech samochodów na trasie. Wydaje mi się, że nie mogli rozwinąć takiego tempa jak w poprzednie dni. Zyskałem więc na tym, że startowałem w głębi stawki”.

Źródło: dakar.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league