Znów Al-Attiyah, Przygoński już czwarty

Trasa pętli ze startem i metą w Pisco prowadziła przez pustynię Ica. Na początek kierowcy mieli do pokonania 80 km wydm, a następnie serię wydm nadmorskich, a potem kolejną sekwencję wydm pustynnych, wśród nich trzy potężne masywy na ostatnich 100 kilometrach, które mocno dały się we znaki nawet najlepszym, takim jak Adrien van Beveren, Stéphane Peterhansel czy Sébastien Loeb.

Czołówka motocyklistów wyruszyła w środę rano ze startu grupowego razem i tak jechała przez cały dystans. Na mecie zabrakło kierowcy Yamahy Adriena van Beverena, który zrezygnował z jazdy z powodu awarii silnika 16 kilometrów przed końcem. Jadący w drugiej grupie zawodnicy zajmujący dalsze miejsca wykorzystali swoją szansę. Wygrał Michael Metge przed Danielem Nosiglią. Doskonale spisał się motocyklista Orlen Teamu Adam Tomiczek, który był w środę siedemnasty i awansował na świetną 15. pozycję! 

Nasser Al-Attiyah wygrał swój trzeci odcinek w tegorocznej edycji i pewnie utrzymał pozycję lidera na dramatycznym dla wielu załóg etapie. Katarczyk bez problemów pokonał wszystkie pułapki i niebezpieczeństwa środowego odcinka. W niezwykle trudnych warunkach świetną jazdą popisali się Polacy. Kuba Przygoński i Tom Colsoul pojechali na najtrudniejszym tegorocznym etapie bezbłędnie. Zajęli 4 miejsce i awansowali na 4. pozycję w klasyfikacji, a na ostatnim etapie spróbują powalczyć o miejsce na podium! Benediktas Vanagas i Sebastian Rozwadowski przyjechali na metę tuż za załogą Orlen Teamu i wskoczyli na 11. pozycję w klasyfikacji.

Nicolás Cavigliasso potwierdził swoją dominację w kategorii quadów. Wygrał etap po raz kolejny i umocnił się na pozycji lidera. Kamil Wiśniewski znów był szósty i zajmuje szóste miejsce dzień przed metą w Limie.

"Chaleco" López był trzeci na etapie i jest nadal zdecydowanym liderem w klasie UTV, już niestety bez Polaków.

Eduard Nikołajew odzyskał  prowadzenie w kategorii ciężarówek wyprzedzając swojego kolegę z zespołu Dmitri Sotnikowa. Holender Gerard de Rooy z Darkiem Rodewaldem w załodze jadą po najniższy stopień podium.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league