Brabec znów liderem, dobry dzień Polaków

Turyści odwiedzają zwykle miasto San Juan de Marcona, aby obejrzeć słynne rysunki z Nazca, stworzone przed wiekami przez Indian. Siódmy odcinek specjalny Dakaru ze startem i metą w tym mieście różnił się od poprzednich, a zestaw trudności przygotowany przez organizatorów dał się we znaki zawodnikom wszystkich kategorii. Ci, którzy lubią szybkie partie byli w swoim żywiole przez pierwsze 100 kilometrów, ale potem musieli pokonać trudne sekcje piasku fesz-fesz, a dalej wyboiste dukty na płaskowyżu w połowie odcinka. Potem czekało ich 50 kilometrów wydm Duna Grande i Duna Argentina, a końcówka odcinka to szybka, trudna nawigacyjna sekcja w rejonie San Juan.

Sam Sunderland jedzie w tegorocznym Dakarze ze zmiennym szczęściem, ale w poniedziałek był najszybszym motocyklistą, podczas gdy Ricky Brabec wykorzystał słabszy dzień Pablo Quintanilli i ponownie został liderem. Z etapu na etap rozkręcają się młodzi motocykliści Orlen Teamu. Maciej Giemza zajął w poniedziałek 19. miejsce, a Adam Tomiczek był 24. W klasyfikacji po 7 etapach kolejność jest odwrotna – Tomiczek zajmuje 19. lokatę i wyprzedza swojego kolegę z zespołu o 3 miejsca.

Lider w klasie samochodów Nasser Al-Attiyah pojechał zachowawczo i stracił 12 minut do Stéphane Peterhansela, który wygrał odcinek, pokonując Romę i Sainza. Pechowcem dnia byłSébastien Loeb. Francuz w Peugeocie 3008 stracił 40 minut z powodu problemów elektrycznych niedługo po starcie odcinka i spadł na czwarte miejsce. Kuba Przygoński po niedzielnym dramacie zajął siódmą pozycję i jest nadal szósty w klasyfikacji.

Nicolás Cavigliasso na quadzie Yamaha kontynuuje zwycięską passę. W poniedziałek powiększył przewagę nad Gonzalesem do ponad godziny i 15 minut. Kamil Wiśniewski był szósty i zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji.

"Chaleco" López zdeklasował rywali w kategorii UTV, pokonując nowego lidera Reinaldo Varelę różnicą ponad 22 minut i awansował na drugie miejsce.

Gerard de Rooy z Darkiem Rodewaldem w załodze wygrał drugi odcinek z rzędu, odrabiając do lidera Eduarda Nikołajewa ponad 34 minuty i nadal zajmuje trzecią pozycję w klasyfikacji ciężarówek.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league