W drodze po Mistrzostwo Polski Digital Motorsport – rozpoczyna się Road to PESC Poland 2022

Dwudziestu czterech simracerów zawalczy podczas czterech rund o jedenaście miejsc w tegorocznej edycji Porsche Eports Sprint Challenge Poland, Mistrzostw Polski Digital Motorsport. Rywalizacja w barażach rozpocznie się już 2 czerwca na belgijskim torze Zolder.

W tym roku Mistrzostwa Polski Digital Motorsport, rozgrywane w ramach oficjalnego kalendarza Polskiego Związku Motorowego, mają zupełnie nowy format jeżeli chodzi o kwalifikacje uczestników. Wszystko rozpoczęło się od Pucharu Polski Digital Motorsport, który odbył się po raz pierwszy w tym sezonie na przełomie kwietnia i maj. Najlepszy w tym cyklu Kamil Grabowski ma już zapewnione miejsce w Porsche Esports Sprint Challenge Poland. Jego trzynastu rywali będzie musiało stawić czoła jedenastu zawodników ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Digital Motorsport, którzy zechcą raz jeszcze wziąć udział w najważniejszych simracingowych zawodach w naszym kraju.

Baraże, czyli Road to Porsche Esports Sprint Challenge Poland, to także nowość. W poprzednich dwóch edycjach udział w Mistrzostwach Polski Digital Motorsport mógł wziąć każdy, kto przeszedł proces prekwalifikacji. Tym razem zawodnicy z pierwszych dwunastu pozycji ubiegłorocznych zawodów mieli zapewnione miejsce w stawce. Większość simracerów skorzystała z tego przywileju, a jednym z nich jest dwukrotny mistrz Polski w digital motorsporcie Dominik Blajer.

W Road to Porsche Esports Sprint Challenge Poland uczestnicy przejadą cztery rundy za kierownicami pucharowych Porsche 911 GT3 Cup. Te same auta będą w użyciu podczas Porsche Esports Sprint Challenge Poland, czyli Mistrzostw Polski Digital Motorsport. Rywalizacja rozpocznie się drugiego czerwca na belgijskim torze Zolder. Następnie simracerzy będą się ścigać na torach Oulton Park, Daytona International Speedway (Road Course) oraz Watkins Glen. Transmisje będzie można oglądać w czerwcowe czwartki o godz. 21:30 na facebookowym profilu partnera medialnego MPDM - ELEVEN SPORTS. Do partnerów medialnych dołącza również serwis autoświat.pl, który będzie relacjonował zawody.

Organizatorem i promotorem Road to Porsche Esports Sprint Challenge Poland, cyklu rozgrywanego w ramach Baraży Mistrzostw Polski Digital Motorsport 2022 wpisanego do oficjalnego kalendarza Polskiego Związku Motorowego, jest Ragnar Simulator. Sponsorem wydarzenia jest Porsche Polska. Patronami medialnymi są ELEVEN SPORTS oraz Auto Świat. Partnerem technicznym jest iRacing. 

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1