Ciekawa współpraca rywalizujących ze sobą zespołów NASCAR

Zespoły Hendrick Motorsports oraz Richard Childress Racing połączą siły przy tworzeniu nowej jednostki napędowej Chevroleta. Chevrolet jest jedynym producentem silników NASCAR posiadającym dwa zespoły wspomagające projekt nowych jednostek. Zarówno Ford i Toyota w proces projektu angażują po jednym zespole.

Hendrick i Childress wielokrotnie podkreślali, że współpraca z producentami przy programie projektowym jest czymś bardzo ważnym, z czego nie sposób zrezygnować. Po sezonie 2020 zespoły te podzielą się ze sobą wszelkimi danymi na temat pracy silników w danych warunkach.

„Podczas gdy nasze dwie mistrzowskie organizacje będą kolaborować przy rozwoju silników, same zespoły pozostaną niezależne i będą pracować na własnych warunkach” – można przeczytać w publicznym oświadczeniu HMS I RCR. „Nie możemy doczekać się współpracy, gdyż uczyni nas to mądrzejszymi. Wiedza specjalistów z obu stron przyczyni się do znacznego rozwoju mocy i niezawodności jednostek napędowych Chevrolet”.

Silniki produkowane przez Chevroleta, a rozwijane przez partnerstwo Hendrick Motorsports i Richard Childress Racing zdobyły 39 mistrzostw Cup Series i zwyciężyły 369 wyścigów.

Źródło: nascaronnbc.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1