Ross Chastain przenosi się do Cup Series

Ross Chastain w przyszłym sezonie NASCAR Cup Series będzie reprezentował zespół Chip Ganassi Racing w samochodzie z numerem 42. W tej roli zastąpi Matta Kensetha, który został zatrudniony w kwietniu po tym, jak zespół zwolnił Kyle’a Larsona.

„Nie jestem w stanie wystarczająco podziękować Chipowi za tę szansę” – powiedział Chastain. „Jego zaufanie i wiara w moje możliwości były punktem zwrotnym kariery już w 2018 roku, gdy dostałem szanę po raz pierwszy. Cieszę się, że dane mi jest wrócić. Ściganie się w Cup Series samochodem, który jest w stanie walczyć o zwycięstwa, zawsze było moim marzeniem”.

Chastain był kierowcą rezerwowym zespołu od 2018 roku. Ścigał się w jego barwach w serii Xfinity, zwyciężył w wyścigu w Las Vegas.

„Swoimi występami dla naszego zespołu w Xfinity pokazał mi oraz innym, że jest zadziornym kierowcą, który chce wygrywać” – powiedział właściciel zespołu, Chip Ganassi. „Wierzymy, że dzięki Rosssowi w każdym wyścigu będziemy się liczyć w walce o zwycięstwo, a sponsorzy zbudują program marketingowy, który będą chcieli rozwijać. Jego doświadczenie powoduje, że jest idealnym kandydatem do tej roli”.

27-letni Chastain jest jednym z najbardziej pracowitych kierowców ostatnich lat. W zeszłym roku brał udział w 77 z 92 wyścigów w seriach Cup, Xfinity i Truck.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Chip Ganassi Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league