Harvick wygrywa nocny wyścig w Bristolu

Kevin Harvick powstrzymał ataki Kyle’a Busha i wygrał sobotni wyścig Cup Series w Bristolu. Kierowca z numerem 4 wygrywając po raz dziewiąty w tym sezonie pobił swój najlepszy wynik w karierze w tej kategorii. W 2018 roku udało mu się wygrać osiem razy.

„Pokonałem Kyle’a Buscha na torze w Bristolu, czuje się trochę nie na miejscu, jak jakiś oszust” – powiedział Harvick w wywiadzie dla NBCSN. „Uderzyłem w któregoś z dublowanych kierowców i przedziurawiłem sobie przedni wlot powietrza, ale nie przestałem walczyć. Nie mieliśmy nic do stracenia. Przyjechaliśmy tu po zwycięstwo”.

Pierwszą piątkę zamknęli Erik Jones, Tyler Reddick i Aric Almirola. Szósty był Clint Bowyer, ostatni kierowca nie zdublowany przez lidera. Busch, aktualny mistrz Cup Series, który zaliczył 29ty wyścig z rzędu bez zwycięstwa, był drugi, mimo że startował z ostatniego miejsca. Objął prowadzenie po wyjeździe z alei serwisowej po pierwszym stage’u. Na czele stawki przejechał 159 okrążeń.

Harvick jest na dobrej drodze do osiągnięcia pułapu dziesięciu zwycięstw w sezonie. Nie udało się to nikomu od ponad dekady. Ostatnim kierowcą mogącym pochwalić się takim osiągnięciem był Jimmie Johnson w 2007 roku.

„To był bardzo dziwny rok dla wszystkich, jednak na torze dla mnie był niesamowity” – kontynuował Harvick. „Nie jestem w stanie podziękować swojej ekipie ze Stewart – Haas Racing, są niesamowici”.

Kto zaliczył dobry wyścig?
- Erik Jones zdobył drugie Top 5 w trzech ostatnich wyścigach
- Tyler Reddick zdobył trzecie Top 5 w tym sezonie
- Ryan Preece zdobył pierwsze Top 10 w sezonie
- Michael McDowell zdobył czwarte Top 10 w sezonie

Kto zaliczył słaby wyścig?
- Ricky Stenhouse Jr ukończył wyścig na ostatnim miejscu po kraksie na 29. okrążeniu
- Martin Truex Jr uplasował się na 24. pozycji po problemach z oponą i nieplanowanym pitstopie
- Denny Hamlin zakończył wyścig na 21. miejscu po kontakcie z Truexem zaraz po wyjeździe z alei serwisowej
- William Byron po kraksie z Christopherem Bellem zmuszony był wycofać się z wyścigu i jednocześnie pogodzić się z faktem odpadnięcia z playoffów
- Brad Keselowski stracił wspomaganie kierownicy, zjechał do alei serwisowej, aby naprawić usterkę i ostatecznie zakończyć wyścig na 34. miejscu


 
Źródło: nbcsports.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league