Keselowski wystartuje z pole position w Bristol

Pierwszy rząd na starcie wyścigu Cup Series na Bristol Motor Speedway będzie się składał z kierowców Team Penske.

Brad Keselowski wystartuje z pole position po tym, jak zwyciężył w ostatnim wyścigu na torze w Richmond. Kierowca z numerem 2 wygrał również ostatni wyścig w Bristolu, który był rozgrywany wiosną, zaraz po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Joey Logano wystartuje z drugiego miejsca, Martin Truex Jr, Kevin Harvick i Austin Dillon kolejno z trzeciego, czwartego i piątego.

Chase Elliot, zwycięzca tegorocznego All Star Race wystartuje szósty. Zaraz za nim, na siódmym miejscu, zmierzający po pierwsze mistrzostwo w karierze, Denny Hamlin.  Kierowca Hendrick Motorsports, Alex Bowman na starcie zajmie ósme miejsce. Na dziewiątym aktualny mistrz, Kyle Busch. Dziesiątkę zamknie kierowca z numerem 10, Aric Almirola.

Clint Bowyer wystartuje z jedenastego miejsca. Bowyer w klasyfikacji generalnej ma tylko trzy punkty przewagi nad Williamem Byronem, który wystartuje piętnasty. Obaj kierowcy będą zaciekle walczyć o utrzymanie się w playoffach.

Do nocnego wyścigu zgłosiło się czterdziestu kierowców. Na trybunach zobaczymy około 30 tysięcy kibiców. Na pierwszy rzut oka to duża liczba, jednak warto wspomnieć, że obiekt w Bristolu jest w stanie pomieścić 162 tysięcy widzów. Ograniczona liczba związana jest oczywiście z procedurami zapobiegającymi rozprzestrzenianiu się koronawirusa. 
 
Źródło: nascar.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league