NASCAR wkracza na ŚwiatWyścigów.pl

Zapraszamy do śledzenia razem z nami nadchodzącego sezonu amerykańskiej serii wyścigowej NASCAR. To jedna z najchętniej oglądanych kategorii sportów motorowych w Stanach Zjednoczonych, której kibice wiernie przychodzą na wyścigi już od połowy XX wieku.

Nieprzewidywalności oraz klimatu tych zawodów pozazdrościć może sama Formuła 1 – ściganie się koło w koło przy ponad 300 km/h i ryzyko z nim związane zapiera dech w piersiach. Sezon liczy aż 36 wyścigów, w których co tydzień zmierzy się ze sobą prawie 40 kierowców.

Jedną z największych zalet NASCAR jest konkurencyjność tych zawodów – w ostatnich 10 latach mistrzostwo zdobywało aż siedmiu różnych kierowców, a w każdym sezonie jest kilkunastu zwycięzców poszczególnych wyścigów.

Podobnie jak w każdej innej serii wyścigowej, strategia odgrywa w NASCAR wielką rolę. Dużą zmianą było pod tym względem podzielenie w 2017 roku każdego wyścigu na trzy etapy, dając zawodnikom dwie okazje do zdobywania punktów jeszcze przed minięciem linii mety. Sezon również nie przypomina tego z europejskich serii – po 26 wyścigach rozpoczyna się faza turniejowa «Playoff», do których awansuje 16 najlepszych kierowców «sezonu regularnego» i to pomiędzy nimi rozstrzygnie się walka o mistrzostwo.

Sezon 2019

Nadchodzący sezon zapowiada się niesłychanie ciekawie przede wszystkim z powodu nowych regulacji dotyczących samochodów, które mają na celu przede wszystkim zwiększenie docisku, co jak zapowiada dyrektor ds. badań i rozwoju Steve O’Donnell pozwoli na bardziej skuteczne i efektowne ściganie. Tytułu mistrzowskiego bronić będzie Joey Logano, reprezentujący Team Penske.

NASCAR na ŚwiatWyścigów.pl

Już 17 lutego startuje nowy sezon NASCAR Cup Series, a razem z nim nasz nowy dział, w którym będziemy opisywać każdy wyścig sezonu 2019. Poza samymi podsumowaniami wyścigów przeczytacie u nas również o najważniejszych wiadomościach z padoku najbardziej znanej owalnej serii świata.

Wyścigi pucharowej serii NASCAR można oglądać na kanale Motowizja oraz w usłudze internetowej NASCAR Trackpass.

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze