Polska potwierdza udział w Igrzyskach Sportów Motorowych

Reprezentacja Polski przystąpi do udziału w II Igrzyskach Sportów Motorowych w Marsylii. Nasz kraj będzie reprezentować 18 sportowców z Jakubem Przygońskim na czele w roli kapitana.

Po raz pierwszy Igrzyska Sportów Motorowych zostały zorganizowane w 2019 roku we Włoszech, zaś odbycie kolejnych edycji uniemożliwiła pandemia. Zawody wracają w tym roku i będą mieć miejsce we francuskiej Marsylii w ostatnim tygodniu października. W Igrzyskach udział wezmą sportowcy z 90 krajów, a będą rywalizować w 17 różnych dyscyplinach, wliczając w to rajdy, drift, edurance, GT, karting, Formułę 4 oraz e-sport. Nasi reprezentanci przystąpią do 10 konkurencji, które zostaną zorganizowane na torze Paul Ricard i innych obiektach w Marsylii.

„FIA Motorsport Games to wydarzenie jakiego przez lata brakowało w świecie sportów motorowych” – powiedział prezes Polskiego Związku Motorowego, Michał Sikora. To zawody, w których rywalizacja wyniesiona jest na poziom narodowy, co gwarantuje jeszcze większe zaangażowanie zarówno zawodników, jak i kibiców. Walka o medale dla swojego kraju i wysłuchanie Mazurka Dąbrowskiego to ogromna nobilitacja, która tradycyjnie kojarzy nam się ze zmaganiami olimpijskimi. Igrzyska Sportów Motorowych tę ideę, ale też emocje przenoszą na tor”.

Kapitanem naszej reprezentacji został Jakub Przygoński, który odnosi sukcesy zarówno w rajdach terenowych, jak i driftingu – to właśnie w tej drugiej dyscyplinie wystartuje Polak podczas FIA Motorsport Games.

„Jestem bardzo wdzięczny Polskiemu Związkowi Motorowemu, że powierzył mi tę zaszczytną i odpowiedzialną rolę” – stwierdził Przygoński. „Myślę, że Igrzyska Sportów Motorowych dla każdego z nas będą wyjątkowym wydarzeniem. Mało jest okazji, by spotykać się na jednym torze z polskimi kierowcami jeżdżącymi w innych konkurencjach. Tutaj mamy na to szansę. Możemy wymieniać się doświadczeniami i wspierać, a przede wszystkim walczyć o medale dla Polski.

Igrzyska Sportów Motorowych pod patronatem FIA oficjalnie rozpoczną się ceremonią 26 października. Nasi zawodnicy wystartują w dziesięciu dyscyplinach: driftingu, karting endurance, karting slalom, karting sprint jr, karting sprint sr, cross-car sr, auto slalom, GT, endurance oraz e-sporcie. Kwestię organizacyjną startu naszej reprezentacji obejmie Polski Związek Motorowy.

Reprezentacja Polski na II Igrzyska Sportów Motorowych

Drifting:
Jakub Przygoński

Karting endurance:
Jakub Rajski
Kornelia Olkucka
Marcel Kuc
Adam Szydłowski

Karting slalom:
Karol Król
Emilia Rotko

Karting sprint junior:
Borys Łyżeń

Karting sprint senior:
Adrian Łabuda

Esports:
Marcin Świderek

Auto slalom:
Sara Kałuzińska
Daniel Dymurski

Crosscar senior:
Maciej Laskowski

GT:
Karol Basz
Marcin Jedliński

Endurance:
Maciej Marcinkiewicz
TBC
TBC

Źródło: Z wykorzystaniem pzm.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze