Francja najszybsza w pierwszym treningu Pucharu GT

Jim Pla uzyskał najlepszy czas 80-minutowej sesji treningowej Pucharu GT, która rozpoczęła tegoroczne Igrzyska Sportów Motorowych FIA Motorsport Games. Reprezentant Francji uzyskał czas 1:32,693 i pokonał o dwie dziesiąte sekundy Patrica Niederhausera ze Szwajcarii.

Tor Vallelunga był początkowo bardzo śliski, ze względu na nocne opady deszczu. Pla bardzo szybko znalazł się na prowadzeniu, lecz gdy tor zaczął wysychać, przez pierwszą lokatę przewijali się także reprezentanci Wielkiej Brytanii, Belgii, Rosji i Japonii.

Dopiero w połowie sesji warunki pozwalały na założenie opon na suchą nawierzchnię i to właśnie wtedy Pla uzyskał swój najlepszy czas. Za Niederhauserem, na trzeciej pozycji uplasował się Alfred Renauer z niemieckiego zespołu. Na szóstej pozycji sesję zakończył reprezentant Polski Artur Janosz, który stracił 0,947 sekundy do najszybszego.

Jedyna czerwona flaga pojawiła się niemal na samym początku, gdy Porsche reprezentacji Malezji zatrzymało się na wjeździe do alei serwisowej.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league