Zainaugurowano Igrzyska Sportów Motorowych

Pierwsza edycja Igrzysk Sportów Motorowych FIA Motorsport Games rozpoczęła się od uroczystej ceremonii otwarcia w pobliżu rzymskiego Koloseum. 33 samochody przejechały ulicami miasta, mijając najważniejsze rzymskie zabytki, a podczas właściwej ceremonii spotkało się wszystkich 192 kierowców z 49 krajów.

Uroczystości rozpoczęły się od wjazdu na arenę tradycyjnego wyścigowego rydwanu, którym podążał przewodniczący komisji kierowców FIA Tom Kristensen. 9-krotny zwycięzca 24h Le Mans wiózł ze sobą trofeum dla najlepszego narodu, które zostało po raz pierwszy publicznie zaprezentowane.

„Uważam, że Igrzyska Sportów Motorowych to znakomity pomysł” – powiedział Kristensen. „To spotkanie wielu dyscyplin na jednym torze, które wprowadza nowych ludzi do sportu motorowego”.

W dalszej kolejności zaprezentowane zostały wszystkie reprezentacje. Polska ma swoich uczestników w trzech dyscyplinach – w Pucharze GT samochód Lamborghini poprowadzą Andrzej Lewandowski i Artur Janosz, w slalomie kartingowym powalczą Sara Kałuzińska i Krzysztof Gardziel, a w pucharze cyfrowym barw naszego kraju bronić będzie Marcin Świderek.

Źródło: fiamotorsportgames.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league