Rosja nominuje swoją reprezentację

Rosyjski automobilklub jako pierwszy przedstawił swoją reprezentację na inauguracyjne Igrzyska Sportów Motorowych FIA.

Liderami rosyjskiej drużyny będą Dienis Bułatow i Rinat Salichow, którzy zajęli czwarte miejsce w ubiegłorocznym Pucharze Świata GT w Bahrajnie i ponownie zasiądą za kierownicą Ferrari 488 GT3 przygotowanego przez zespół Rinaldi Racing. 20-letni Bułatow jest skategoryzowany przez FIA jako «srebrny» kierowca, z kolei Salichow jako «brązowy». Regulamin zawodów wymaga utworzenie załogi z nieprofesjonalnych zawodników.

Pawieł Bułancew będzie reprezentować swój kraj w wyścigu Formuły 4. 16-latek jest liderem swojej narodowej serii, z czterema zwycięstwami odniesionymi w tym sezonie. Prowadzący w klasyfikacji generalnej cyklu TCR Russia Klim Gawriłow weźmie udział w rywalizacji samochodów turystycznych, a w zawodach driftingu i e-sportu Rosję reprezentować będą odpowiednio czterokrotny mistrz kraju Ilja Fiedorow oraz 40-letni Wasilij Anufrijew.

Ceremonia otwarcia Igrzysk Sportów Motorowych odbędzie się 31 października w Rzymie, z kolei właściwa rywalizacja potrwa w dniach 1-3 listopada na pobliskim torze Vallelunga.

Źródło: sportscar365.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league