Inauguracyjne Igrzyska Sportów Motorowych odbędą się w listopadzie

Międzynarodowa Federacja Samochodowa ogłosiła powstanie nowej inicjatywy, jaką są Igrzyska Sportów Motorowych FIA Motorsport Games. Inauguracyjna edycja odbędzie się na początku listopada w Rzymie.

„Z radością ogłaszam powstanie Igrzysk Sportów Motorowych, które skupią różnorodne dyscypliny oraz ich elementy w ramach jednego wydarzenia” – zapowiedział prezydent FIA Jean Todt. „To coś nowego nie tylko dla fanów sportów motorowych oraz przyszłych zawodników, ale również dla tych, którzy cenią międzynarodowe wydarzenia sportowe. Nie mogę doczekać się pierwszej edycji w Rzymie”.

Igrzyska Sportów Motorowych będą corocznym wydarzeniem, w trakcie którego kierowcy z całego świata spotkają się na tym samym torze, aby walczyć o medale dla swoich państw w sześciu dyscyplinach – GT, samochodach turystycznych, Formule 4, driftingu, slalomie kartingowym oraz cyfrowym motorsporcie.

Uroczysta ceremonia otwarcia będzie mieć miejsce 31 października w stolicy Włoch, po czym stawka przeniesie się na tor Vallelunga, gdzie w dniach 1-3 listopada czekać będzie na nich cały weekend ścigania. Medale będą liczone do klasyfikacji generalnej, a związek motorowy zwycięskiego kraju otrzyma trofeum Igrzysk Sportów Motorowych.

W organizacji wydarzenia uczestniczy organizacja SRO. Pomysł został sprawdzony w mniejszej skali w ubiegłym roku, kiedy to w Bahrajnie odbył się Puchar Narodów GT, wygrany przez drużynę z Turcji. Przy założeniu, że projekt zyska poparcie związków motorowych, kolejne edycje będą odbywać się w innych dużych światowych miastach.

Źródło: fia.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league