Zmiany na kluczowych stanowiskach koncernu FCA oraz Ferrari

Zmiany na kluczowych stanowiskach koncernu FCA oraz Ferrari Roksana Ćwik/ŚwiatWyścigów.pl

Koncern Fiat Chrysler Automobiles ogłosił w sobotę, że z uwagi na stan zdrowia Sergio Marchionne oraz nieoczekiwane komplikacje po odbytej przez niego operacji, nie będzie mógł on powrócić do pracy i konieczne było wybranie nowego szefa firmy.

Jak poinformowano w oświadczeniu koncernu, plan sukcesji na stanowisku dyrektora wykonawczego był już przygotowany i konieczne było jedynie jego wcześniejsze wdrożenie. Na to stanowisko został powołany Mike Manley, który stał dotychczas na czele marki Jeep, a teraz będzie realizował istniejącą już strategię FCA na lata 2018-2022.

Zmiany dotknęły również markę Ferrari – nowym prezesem marki został John Elkann, będący spadkobiercą większości udziałów w grupie FCA po swoim dziadku Giannim Agnellim. Dyrektorem wykonawczym Ferrari został natomiast mianowany Louis C. Camilleri, który w przeszłości pełnił funkcję prezesa koncernu tytoniowego Pjilip Morris International.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej FCA

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka