Night Power Energia Drift Kings 2018

Night Power Energia Drift Kings 2018 Night Power

Drugiego czerwca odbyła się już kolejna edycja targów motoryzacyjnych w Olsztynie. Cała impreza ponownie rozegrała się na dachu Galerii Warmińskiej i przyciągnęła pasjonatów z różnych stron Polski.

Główną atrakcją spotkania były pokazy kaskaderskie oraz drift w wykonaniu najpopularniejszych zawodników z Polski. Podczas tegorocznej edycji zrezygnowano z wyścigów na ulicy Olsztyna, ale wydłużono trasę na dachu galerii, po której prześcigali się zawodnicy. Dla najmłodszych uczestników Night Power przygotowano specjalną strefę, w której mogli oni m.in. ścigać się na elektrycznych gokartach po torach asfaltowych i na małych samochodach terenowych po torach szutrowych o różnym stopniu trudności. Podobna atrakcja czekała także na dorosłych uczestników widowiska. Oprócz tego swoich sił można było spróbować za kierownicą czterokołowych pojazdów wykonujących obrót o 360°.

To jednak drift był motywem przewodnim Night Power 2018. Technikę kontrolowanego poślizgu zaprezentowali zawodnicy zespołów STW DRIFT TEAM, TEAM TRELA, LAMÓWKI DRIFT TEAM, SPOSÓB DRIFT, ZALA DRIFT TEAM, SOSNOW MILA DRIFT TEAM, ZALA DRIFT TEAM I ENERGO DRIFT TEAM. Początkowo zawodnicy jeździli po suchym torze, ale wieczorny drift urozmaicony został przez opady deszczu.

Całość spotkania uzupełniły pokazy kaskaderskie w wykonaniu najlepszych zawodników z Polski. Wystąpili m.in. Marcin “Korzeń” Głowacki - Mistrz Świata w Stuntridingu (jazda akrobatyczna na motocyklu sportowym) czy Maciej “DOP” Bielicki ze swoim Harleyem Davidsonem Iron 883.

O motoryzacyjne tło spotkania zadbały salony motoryzacyjne z okolic. Swoje samochody wystawili: : Hyundai, Skoda, Honda, Fiat, Citroën, Jeep, Ford, KIA, BMW, Klinia mocy VTECH, Volvo, Mercedes, Mazurek, Leksus i Toyota, Renault, Opel, Auto Land i Ssang Young. Na spotkaniu nie zabrakło także strefy z najszybszymi pojazdami sportowymi, w których znalazły się modele Ferrari, Mercedes czy BMW.

Organizatorzy zapowiedzieli, że za rok targi zostaną ponownie zorganizowane.

Źródło zdjęć: NightPower

Maja Kozłowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka