Audi e-tron Vision GT: z gry wideo na tor wyścigowy

Audi e-tron Vision GT: z gry wideo na tor wyścigowy Audi

W pełni elektryczny, koncepcyjny samochód “Audi e-tron Vision GT” w wyjątkowy sposób zmienia koncepcję elektromobilności w namacalną rzeczywistość. Stworzone pierwotnie wyłącznie na potrzeby jednej z gier wideo, teraz nabiera realnych kształtów.

Począwszy od kolejnej rundy serii wyścigów samochodów elektrycznych Formuła E, która odbędzie się 14 kwietnia w Rzymie, Audi e-tron Vision GT służyć będzie podczas nich jako wyścigowa taksówka.

„E-mobilność błyskawicznie zyskuje na znaczeniu” – mówi Peter Mertens, członek zarządu AUDI AG odpowiedzialny za rozwój techniczny. „Stąd właśnie to Audi było pierwszym niemieckim koncernem samochodowym, który w sezonie 2017 postanowił zaangażować się z wsparciem fabrycznym w serię wyścigów samochodów elektrycznych Formuła E. W naszych laboratoriach rozwojowych nieustannie poszerzamy naszą wiedzę dotyczącą e-mobilności i zdobywamy cenne doświadczenie również w ekstremalnie trudnych warunkach. Dzięki wyścigowym taksówkom Audi e-tron Vision, w ramach serii wyścigów Formuły E zamieniamy mobilność elektryczną w namacalne doświadczenie dla naszych klientów i gości”.

Począwszy od najbliższego wyścigu Formuły E 14 kwietnia w Rzymie, klienci i goście czterech pierścieni będą mieli niepowtarzalną okazję przejażdżki po torze wyścigu jako pasażerowie Audi e-tron Vision. Ten jedyny w swoim rodzaju samochód został skonstruowany i wyprodukowany w centrum przedprodukcyjnym Audi na przestrzeni zaledwie jedenastu miesięcy, na podstawie projektu stworzonego na potrzeby konkursu “Vision GT”. Do konkursu stanęło wielu producentów motoryzacyjnych z całego świata, przedstawiając projekty swych wirtualnych pojazdów.

Wiele z tychże pojazdów zostało później zbudowanych w naturalnej skali i prezentowanych było np. podczas imprez targowych. Jednak to właśnie Audi e-tron Vision GT zostało pierwszym tej rangi samochodem koncepcyjnym, przeniesionym do świata realnego w postaci w pełni funkcjonalnego pojazdu.

„Jesteśmy z tego naprawdę dumni” – podkreśla szef stylistów Audi, Marc Lichte. „Chociaż tworzenie wirtualnego pojazdu pozwala na znacznie większą swobodę i na rysowanie koncepcji, które są trudne do zrealizowania w rzeczywistości, nie chcieliśmy by ten samochód był taką właśnie koncepcją na kołach. Naszym celem był w pełni funkcjonalny pojazd. Audi e-tron Vision GT pokazuje, że mobilność elektryczna w Audi jest bardzo emocjonalna. Ten samochód zawiera wiele elementów zaczerpniętych z naszego nowego języka projektowego. Takim elementem jest np. odwrócona rama Singleframe w kolorze auta, która będzie typowa dla naszych nowych modeli e-tron”.  

Informacja prasowa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka