Zapowiedziano premierę Forza Motorsport 7

Zapowiedziano premierę Forza Motorsport 7 E3

Podczas targów E3 w Los Angeles odbyła się prezentacja najnowszej odsłony jednej z najpopularniejszych serii gier wyścigowych – Forza Motorsport 7. Prezentacji tytułu towarzyszyła premiera nowego Porsche 911 GT2 RS, które pojawi się na okładce.

Forza Motorsport została zaprezentowana podczas konferencji Microsoftu – wtedy też pokazano nową konsolę Xbox One X, która pozwoli na rozgrywkę w rozdzielczości 4K HDR w 60 klatkach na sekundę. W celu dostarczenia jak najlepszych wrażeń wizualnych, do stworzenia modeli wykorzystano tekstury o wysokiej rozdzielczości oraz znacząco poprawiono silnik graficzny. Twórcy chwalą się, że w ten sposób poprawiono wygląd gry na wszystkich konfiguracjach sprzętowych – do rozgrywki będzie bowiem można wykorzystać wszystkie konsole rodziny Xbox One oraz komputery z systemem Windows 10.

Względem poprzedniej edycji poprawie uległ także dźwięk – według twórców, teraz w kokpicie będzie można usłyszeć każdy wybój oraz obluzowane części.

Nowością dla serii Forza Motorsport jest dynamiczna pogoda – warunki mają być inne za każdym razem, gdy na nowo przejeżdża się dany fragment toru i nie będą ograniczać się jedynie do chmur na niebie. Poza deszczem i tworzącymi się kałużami, wyzwanie stanowić ma również zmieniająca się temperatura nawierzchni.

Do dyspozycji graczy oddanych zostanie ponad 700 różnych samochodów, w tym największa w historii gier komputerowych kolekcja Porsche, Ferrari i Lamborghini. Ścigać się będzie można w ponad 30 różnych lokalizacjach i na ponad 200 różnych konfiguracjach.

Podobnie jak w poprzednich odsłonach, tryb rozgrywki jednoosobowej toczyć się będzie głównie wokół trybu kariery, nazwanej tym razem „Forza Driver’s Cup”. Będzie ona podzielona na sześć głównych cykli mistrzostw, a gracze sami będą mogli wybrać, co im najbardziej odpowiada – od samochodów NASCAR, przez ciężarówki, samochody przedwojenne, muscle cary, supersamochody czy japońskie klasyki. Poza zdobywaniem punktów w mistrzostwach będzie można brać udział w zawodach zaproszeniowych, które dadzą okazję do zdobycia najrzadszych samochodów w grze.

Po raz pierwszy w historii serii, gracze będą mogli stworzyć własnego awatara kierowcy – do ich dyspozycji zostanie oddanych ponad 300 elementów ubioru i wyposażenia z różnych lat oraz takie nawiązujące do popkultury.

Forza Motorsport 7 będzie miała swoją premierę 3 października na platformach Xbox One oraz Windows 10. Posiadacze edycji Ultimate będą mogli cieszyć się grą o tydzień wcześniej. Miłośników poważnego ścigania ucieszy fakt, że twórcy zobowiązali się wspierać wszystkie kierownice, o jakie zostaną poproszeni przez fanów.

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka