Oto trzeci numer magazynu GPmax. Na okładce widnieje tym razem Adrian Campos - były kierowca Formuły 1, a obecnie szef zespołu Campos Racing, którego samochody ścigają się w wielu seriach na całym świecie. W środku znajdziecie obszerny artykuł związany z całą ekipą.

Tym razem fani wyścigów samochodów turystycznych mogą czuć się wyróżnieni, ponieważ dość blisko przyjrzeliśmy się nie tylko WTCC. Całkiem niedawno do życia powołana została seria TCR, która już zdążyła sobie uzbierać pokaźną grupę kibiców. Czy będzie to realna konkurencja dla WTCC? Nigdy nie mówmy "nigdy"! Nieco w cieniu tych kategorii znajduje się BTCC, a więc brytyjski odpowiednik serii WTCC. Mimo że uwagi skupia na sobie znacznie mniej, to akcji jest w niej dużo więcej. Wszystko przez różnorodność.

W MotoGP uwagę skupia obecnie na sobie Valentino Rossi, dlatego i my zdecydowaliśmy się zajrzeć głębiej w karierę Włocha. Stary mistrz przez ostatnie lata uporał się najprawdopodobniej ze wszystkimi możliwymi problemami, które trapiły go w królewskiej kategorii wyścigów motocyklowych, przez co znów możemy oglądać go na czele. Po pierwszych wyścigach możemy nawet stwierdzić, że wszystko wskazuje na to, że powiększy on jeszcze swój dorobek tytułów.

W Formule 1 o pierwsze strony gazet walczą obecnie Lewis Hamilton z Sebastianem Vettelem. Niedawno Niemcowi po raz pierwszy udało się przełamać w czystej walce na torze hegemonię Mercedesa. W historycznej części GPmax tym razem cofnęliśmy się tylko 4 lata wstecz, aby przypomnieć sobie zupełnie odwrotną sytuację... 

Rewolucji nie brakuje również w Formule E, gdzie Alejandro Agag już chce wprowadzić nowe, innowacyjne pomysły, jakie w ostatnim czasie wpadły mu do głowy. Niestety, nie wszystkie z nich wydają się być przemyślane, jednak część z nich z pewnością zasługuje na uwagę, bo takich technologii, jakie Hiszpan wprowadzić chce do elektrycznej Formuły nie ma nawet w "jedynce".

Nasza redakcja w tym miesiącu odwiedziła największe wydarzenie motoryzacyjne w Polsce. Relację z niego przeczytać możecie również na łamach GPmax. Zapraszamy też do zajrzenia w stałe działy, a więc panel expertów, sekcję poświęconą na autograf, a także zapomniany tor. Życzymy miłej lektury!

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league