Mamy wielką przyjemność zaprezentować wam drugi numer naszego magazynu internetowego - GPmax. Po raz kolejny możecie znaleźć w nim wiele artykułów na temat różnych serii wyścigowych, jednak tym razem nie zmieściliśmy się na 32. stronach i ku waszemu zadowoleniu, podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu magazynu do 36.

Okłada drugiego numeru należy do Philippe Streiffa, byłego kierowcy Formuły 1, którego karierę przerwał koszmarny wypadek, który przykuł go do wózka inwalidzkiego na resztę życia. Mimo bycia niepełnosprawnym, Philippe wciąż wkłada wiele wysiłku i pracy w nieustanną poprawę standardów bezpieczeństwa, zarówno na drogach, jak i na torach. Oprócz tego uczy innych niepełnosprawnych Francuzów prowadzenia samochodów. W obszernym wywiadzie przeprowadzonym przez Wojtka Paprotę Philippe opowiada ze szczegółami o swoim pełnym pasji do wyścigów życiu.

Za nami pierwszy wyścigowy weekend tegorocznych mistrzostw WTCC, więc na łamach tego numeru GPmax nie mogło zabraknąć artykułu związanego z tą serią. Citroën nadal pozostaje nieosiągalny, a pozostałe ekipy nie mają pojęcia w jaki sposób można się do niego zbliżyć. Tomasz Kubiak stara się wyjaśnić tę sytuację. Oprócz tego redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl uraczył was również artykułem na temat WEC, gdzie na warsztat ponownie wzięta została klasa LPM2.

Jeśli chodzi o MotoGP, to Przemek Mitak zdecydował się poruszyć temat nowego motocykla Ducati. Wizualnie maszyna prezentuje się bardzo dobrze, a w teorii powinna być równie szybsza. Za jej budowę odpowiedzialny był bowiem skład złożony z bardzo kompetentnych osób.

Andrew Tsvyk przybliżył nam w drugim numerze GPmax życiorys pierwszego brytyjskiego mistrza Formuły 1 - Mike'a Hawthorna, który zaliczył na drodze do tytułu wiele wypadków i niepowodzeń. Mimo ciężkich przeżyć, jakie spotkały go w latach 50., był w stanie dopiąć swojego celu i zrealizować marzenie, które kłębiło się w jego głowie od najmłodszych lat.

W magazynie możecie znaleźć też ciekawy artykuł na temat związany z Formułą E, który mógł ubiec waszej uwadze. Zarządzający serią Alessandro Agag podjął decyzję o zainaugurowaniu serii Formula E Schools, w której rozwijać swoje umiejętności mogą zarówno młodzi kierowcy, jak i inżynierowie. Klaudiusz Skowron zgłębia się w ten temat.

W ubiegły weekend w Australii sezon zainaugurowała Formuła 1, o czym również możecie przeczytać w drugim numerze GPmax, jednak nieco więcej miejsca poświeciliśmy innemu rodzajowi wyścigów, które odbywają się na tym odległym kontynencie. Ekspert od serii V8 Supercars, Krzysztof Woźniak, wyjaśnia różnice pomiędzy wyścigami Bathurst 12h i Bathurst 1000km.

W panelu expertów po raz kolejny pojawiła się palące kwestia, na temat której wypowiedziało się 6. osób. W GPmax zabraknąć nie mogło również działu "Autograf", gdzie tym razem na pytania Jakuba Kruczka odpowiedziała naprawdę sławna osoba, "Zapomnianych torów" i "Imprezy miesiąca".

Życzymy miłej lektury!

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league