Słynna rywalizacja Forda z Ferrari będzie miała swoją kinową ekranizację. W sieci pojawił się już pierwszy zwiastun filmu o polskim tytule Le „Le Mans ‘66”

Historia wyścigów aż roi się od wydarzeń, które z sukcesem mogą być przeniesione na duży ekran. Do najsłynniejszych ekranizacji należą między innymi filmy „Grand Prix” z 1967, nakręcony cztery lata później  „Le Mans”, czy też „Wyścig” z 2013 opowiadający o zaciekłej rywalizacji zmarłego  niedawno Nikiego Laudy z Jamesem Huntem.

Kolejna taka ekranizacja zapowiedziana jest już na listopad tego roku. W sieci właśnie pojawił się pierwszy zwiastun filmu „Ford vs. Ferrari”, który w Polsce będzie znany jako „Le Mans ‘66”. Na temat jego treści więcej mówi oryginalny tytuł, gdyż film będzie opowiadał o drodze Forda do słynnego triumfu w 1966 roku w Le Mans 24h, a przede wszystkim w konfrontacji z Ferrari.

Z zapowiedzi wynika, że film skupi się przede wszystkim na współpracy Kena Milesa i Carrolla Shelby, dwóch osób w dużej mierze odpowiedzialnych za ostateczny sukces Forda. A warto tu wspomnieć, że w dniu ich zatrudnienia do prac nad GT40, obaj ci ludzie nie mieli najlepszego o nim zdania. Miles jako kierowca testowy, już po zaledwie paru okrążeniach stwierdził, że to się do niczego nie nadaje…

Ile wspólnego będzie miała fabuła filmu z historią i jak przedstawione będą tam osoby Milesa, Shelbiego, a także Lee Iacocci czy Henriego Forda II, przekonamy się w listopadzie. A jak na razie możemy z ciekawością obejrzeć pierwszy zwiastun filmu.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league