Palmer i Wehrlein dołączają do stawki Race of Champions

Mistrz serii DTM, Pascal Wehrlein i przyszłoroczny kierowca zespołu Lotus, Jolyon Palmer wezmą udział w Race of Champions, który odbędzie się w przyszły weekend w Londynie.

Impreza na Stadionie Olimpijskim będzie drugą z rzędu, w której ma zamiar uczestniczyć dwójka kierowców, która wspólnie wystąpi w Team Young Stars w Pucharze Narodów. W ubiegłym roku w Barbadosie Wehrlein doszedł do finału w konkursie indywidualnym RoC, gdzie przegrał z Davidem Coulthardem.

„W zeszłym roku w Barbadosie podobało mi się bardzo i wtedy niemal mi się udało. Tym razem postaram się wygrać po moim fantastycznym sezonie, w którym zdobyłem tytuł DTM” – powiedział Wehrlein, który stał się najmłodszym mistrzem w historii niemieckiej serii i jest na dobrej drodze, by od 2016 roku zasilić skład Manor-Mercedes.

Palmer spędził tegoroczny sezon występując w piątkowych treningach w samochodzie Romain Grosjeana, jednak w przyszłym roku będzie już kierowcą etatowym Lotusa. W ubiegłorocznej edycji RoC odpadł z rywalizacji dość wcześnie, jednak zawodnik ma nadzieję, że na ojczystej ziemi spisze się lepiej.

„W zeszłym roku było to wielkie wydarzenie, ale jako Brytyjczyk impreza w Londynie sprawia, że będzie ona jeszcze bardziej wyjątkowa dla mnie” – powiedział Palmer.

Źródło: autosport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league