Massa i Piquet Jr w Race of Champions

Felipe Massa i Nelson Piquet Jr połączą siły, by reprezentować Brazylię w tegorocznej rywalizacji Race of Champions w listopadzie na stadionie olimpijskim w Londynie.

Kierowcy zgłoszeni do Race of Champions

Sebastian Vettel
Tom Kristensen
Petter Solberg
David Coulthard
Mick Doohan
Daniel Ricciardo
Jorge Lorenzo
Nico Hülkenberg
Felipe Massa
Nelson Piquet Jr

Nie jest to pierwszy taki przypadek - obaj partnerowali sobie w 2005 roku, kiedy zmagania toczyły się na paryskim Stade de France. Była to jedyna dotychczasowa wizyta Piqueta w RoC, po tym jak rok wcześniej sięgnął po tytuł brytyjskiej Formuły 3. Od tamtej pory Piquet ścigał się w Formule 1, zdobywając jedno miejsce na podium, a także odnosił sukcesy w Global Rallycross i NASCAR Nationwide, będąc pierwszym Brazylijczykiem, który odniósł zwycięstwa w obu tych seriach. Największym jego sukcesem jest jednak niewątpliwie mistrzostwo Formuły E wywalczone w pierwszym sezonie istnienia serii.

„To był dla mnie wspaniały rok i nie ma lepszego sposobu na jego zakończenie niż udział w Race of Champions” – powiedział Piquet. „Mam już wiele radosnych wspomnień z tego roku z Londynu, który gościł finał Formuły E w czerwcu. Musiałem wtedy przebić się przez stawkę i wygrałem jednym punktem, więc mam nadzieję że to dobry omen również na Race of Champions. Nie mogę się też doczekać ponownego połączenia sił z Felipe i spróbujemy wnieść trochę brazylijskiej klasy na były stadion olimpijski”.

Massa z kolei otarł się o mistrzostwo Formuły 1 w 2008 roku, by w kolejnym sezonie doznać urazu głowy podczas Grand Prix Węgier, który wyeliminował go do końca sezonu. Od powrotu za kierownicę pracował nad powrotem na szczyt, stając kilkukrotnie na podium, w tym dwukrotnie w tym roku za kierownicą Williamsa w Austrii (gdzie rok wcześniej wywalczył pole position) oraz we Włoszech, awansując na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, jedynie za fabrycznymi kierowcami Mercedesa i Sebastianem Vettelem z Ferrari.

„Cieszę się, że wrócę do Race of Champions po 10 latach” – powiedział Massa, dla którego będzie to trzeci start po występach w latach 2004-2005. „Bardzo mi się podobało w Paryżu i już dawno powinienem był wrócić i spotkać się z najlepszymi zawodnikami świata z różnych mistrzostw. Często Race of Champions pokrywał się z moimi zawodami kartingowymi w Brazylii, ale w tym roku pojawiła się znakomita okazja, by wrócić. W naszym sporcie rzadko masz szansę reprezentować swój naród i nie mogę się doczekać stworzenia zespołu z Nelsonem. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, by przywieźć Puchar Narodów do Brazylii i stworzyć dobre show dla fanów w Londynie”.

Brazylijczycy będą musieli zmierzyć się między innymi ze czterokrotnym mistrzem Formuły 1 Sebastianem Vettelem, 9-krotnym zwycięzcą 24h Le Mans Tomem Kristensenem oraz tegorocznym triumfatorem Nico Hülkenbergiem, rallycrossowym mistrzem świata Petterem Solbergiem, byłym mistrzem MotoGP Jorge Lorenzo czy legendą tego sportu Mickiem Doohanem. Rywalizacja będzie miała miejsce w dniach 20-21 listopada.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Race of Champions

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league