Jorge Lorenzo wystartuje w Race of Champions

Dwukrotny mistrz świata MotoGP, Jorge Lorenzo, stoczy w tym roku walkę w Race of Champions, który odbędzie się na stadionie olimpijskim w Londynie. Hiszpan zadebiutował w ROC w Bangkoku trzy lata temu, a w tym roku będzie walczyć u boku legendy MotoGP - Micka Doohana.

 

Kierowcy zgłoszeni do Race of Champions

Sebastian Vettel
Tom Kristensen
Petter Solberg
David Coulthard
Mick Doohan
Daniel Ricciardo
Jorge Lorenzo
Lorenzo, podobnie jak Tom Kristensen i Doohan, a także m.in. Czterokrotny mistrz świata Formuły 1 - Sebastian Vettel, zwycięzca Grand Prix F1 - Daniel Ricciardo i rallycrossowy mistrz świata Peter Solberg, udadzą się do Londynu na stadion Queen Elizabeth Olympic Park w dniach 20-21 listopada.

Lorenzo po zdobyciu dwóch tytułów mistrza świata MotoGP jest jednym z pretendentów, aby w tym sezonie również przypieczętować taki sukces i po raz kolejny wystartować w Race of Champions.

„Jest to ciekawy sezon w MotoGP i mam okazję na rywalizację z najlepszymi kierowcami świata w Race of Champions” – powiedział Lorenzo. „Cieszę się, że razem z Mickiem Doohanem będę mógł się sprawdzić w innej dziedzinie. Dołożę wszelkich starań, aby przypomnieć, że motocykliści mogą też ścigać się na czterech kółkach. Do końca sezonu czeka mnie ogrom pracy w MotoGP.  Mam nadzieję, że do Londynu przyjadę jako trzykrotny mistrz świata, a nie z dorobkiem dwóch tytułów jakie zdobyłem do tej pory” – dodał Jorge Lorenzo.

Źródło: crash.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league