Horner: Moim wymarzonym kierowcą jest Lewis Hamilton

Christian Horner zdobył się na niecodzienne wyznanie podczas globalnej konferencji charytatywnego biegu Wings for Life World Run. Dyrektor generalny zespołu Red Bull Racing zapytany o swojego wymarzonego kierowcę, odpowiedział bez chwili wahania: „Lewis Hamilton”. Co sprawia, że świat sportów motorowych staje na głowie? Dowiedzcie się więcej o charytatywnym wydarzeniu i historii Fundacji Wings for Life w motorsporcie.

Wings for Life World Run to globalny charytatywny bieg, którego celem jest zebranie środków na opracowanie metody leczenia urazów rdzenia kręgowego. Całość opłat wpisowych uczestników przekazywana jest Fundacji Wings for Life, która na przestrzeni ośmiu edycji zgromadziła już 33,33 miliona euro i ufundowała 259 projektów badawczych. Wydarzenie z roku na rok gromadzi coraz większą liczbę uczestników, a w 2021 przeszło do historii jako największy bieg świata. Z Aplikacją Wings for Life World Run pobiegło jednocześnie 184 236 osób, w tym 10 486 Polaków. Wings for Life World Run 2022 odbędzie się na całym świecie 8 maja. Zapisy nadal są możliwe na www.wingsforlifeworldrun.com.

Na sukces biegu składa się nie tylko szczytny cel, a także unikalny format odwróconego wyścigu. W Wings for Life World Run to meta goni uczestników, a dokładniej – Samochód Pościgowy, za kierownicą którego zasiadali już między innymi: aktualny Mistrz Świata F1 Max Verstappen, Carlos Sainz Jr, sparaliżowany po wypadku motocyklowym w 1999 Jason Watt, David Coulthard, Ricky Jonson, Ivan Jakes, a lokalnie – Michał Kościuszko (2014-2015) i Adam Małysz (od 2016). Samochód Pościgowy wyrusza za uczestnikami trzydzieści minut po starcie biegu, z początkową prędkością 14 km/h, która z czasem wzrasta, osiągając maksymalnie 34 km/h.

„Sportowcy za sterami Samochodu Pościgowego robią wszystko to, czego normalnie robić nie powinni” – opowiadał Christian Horner na konferencji Wings for Life World Run. „To trochę niedorzeczne, żeby kazać jechać wolno kierowcy wyścigowemu, ale większość z nich naprawdę ma z tego frajdę i cieszy się z wyzwania. No i jest też jeszcze jedna zaleta - przy takich prędkościach na pewno nie rozbiją samochodu! W tym wyścigu wszystko jest na odwrót. Biegniesz, dopóki Samochód Pościgowy jest za Tobą, ale słyszysz, jak zbliża się coraz bliżej i bliżej. Jednych motywuje to do pobijania życiówek, drudzy podchodzą do tego na spokojnie i po prostu czekają, aż ich minie”.

Brytyjczyk zażartował: „Moim wymarzonym kierowcą Samochodu Pościgowego byłby Lewis Hamilton, to na pewno. Jak on jedzie wolno, to dobrze dla nas!”.

Zespoły Red Bull Racing i Scuderia Alpha Tauri od wielu lat wspierają działania Fundacji, angażując się w promocję charytatywnej idei w świecie Formuły 1:

2021 – Ekipy wyścigowe ruszają do biegu z Aplikacją Wings for Life World Run przed Grand Prix Hiszpanii.

2016 – Dyrektor sportowy biegu Collin Jackson organizuje „szkolenie” dla przyszłych kierowców Samochodu Pościgowego – Maxa Verstappena i Carlosa Sainza Jr.

2012 – Sebastian Vettel i Mark Webber zdobywają podwójne podium na torze Silverstone bolidami RB8 z dedykowanym malowaniem w ramach akcji „Faces for Charity”. Na bolidzie znalazło się 25 000 twarzy osób, które wsparły Fundację Wings for Life.

2007 – Po 245 wyścigach, David Coulthard dedykuje swój ostatni występ w F1 |misji specjalnej”, jaką jest znalezienie metody leczenia osób sparaliżowanych.  

„Od wielu lat wspieram Fundację Wings for Life, by podkreślić jak ważne są badania nad urazami rdzenia kręgowego. Mnie wiele razy się poszczęściło, ale wiem, że możliwość chodzenia o własnych siłach nie jest czymś, co można brać za pewnik. Jest wiele osób, które miały mniej szczęścia niż ja i zostały sparaliżowane w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Właśnie dlatego wspieram Wings for Life. Fundacja umożliwia postęp medyczny
w badaniach nad rdzeniem kręgowym. Każde nowe odkrycie jest ważne w drodze do osiągnięcia naszego celu”
– mówi David Coulthard.

Aktywnymi ambasadorami biegu są także: ośmiokrotny mistrz świata WRC Sébastien Ogier, belgijska gwiazda sportów motorowych Thierry Neuville, walijski kierowca Elfyn Evans, francuski kierowca rajdowy Adrien Fourmaux, a także reprezentanci wielu innych dyscyplin sportowych. Więcej o Fundacji Wings for Life i Światowym Biegu przeczytasz na www.wingsforlifeworldrun.com.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze