Auto Moto Arena 2019

W dniach 16-17 marca 2019 roku odbywa się szósta edycja cieszącego się największą popularnością show motoryzacyjnego w północno-wschodniej części Polski.

Halę Expo Mazury w Ostródzie o powierzchni ponad 30.000 m² ponownie zapełniło ponad stu wystawców samochodowych i motocyklowych. Podobnie jak w ubiegłych latach impreza połączyła targi i event motoryzacyjny z atrakcjami dla gości.

Po raz pierwszy do grono dołączyły samochody ciężarowe w nietypowych odsłonach, które cieszyły się największym zainteresowaniem wśród najmłodszej części gości. Właściciele zabytkowych samochodów zaprezentowali się w Strefie Klasyków i chętnie opowiadali o swojej pasji oraz kosztach związanych z utrzymaniem takich pojazdów. Dużą część widowiska zapełniły muscle cars, których właściciele radzili, jak w najdogodniejszy sposób można stać się posiadaczem tych efektownych samochodów.

Natomiast w Strefie Rajdowej gościli m.in. Rajdowy Samochodowy Mistrz Polski Klasy HR4 Marcin Kurp, weteran Rajdowych Mistrzostw Polski Zbigniew Staniszewski, Mistrz Szuter Cup w latach 2015, 2016, 2018 Krzysztof Bubik, Mistrz Polski 2018 w Klasie HR4 oraz Mistrz Szuter Cup 2017 Konrad Dudziński, aktualny wicemistrz w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Pomorza Damian Jakubowiak. Wszyscy zawodnicy byli otwarci na kontakt z fanami i dokładnie rozpisywali modyfikacje samochodów, którymi się ścigają.

Podczas Auto Moto Areny 2019 odbyły się także przedpremierowe i premierowe prezentacje, głównie wystawców z Olsztyna. Dealer marki Lexus zaprezentował  model UX – niskoemisyjną limuzynę, a Seat przywiózł na swoje stanowisko największego SUVa marki – Tarraco. Trzecią premierą, którą mogą zobaczyć goście targów, jest Peugeot 508 – sedan nowej generacji. Marka Hyundai wystawiła natomiast tegoroczną odsłonę Elantry, a także sportowe coupe wersji N, czyli Hyundaia i30 fastback.

Pasjonaci czterech oraz dwóch kółek mogą wziąć udział w targach jeszcze w niedzielę.

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league