Tom Kristensen i Johan Kristoffersson triumfowali w sobotnim Pucharze Narodów Race of Champions, który odbył się na stadionie Foro Sol w Meksyku. Pokonali oni w finale broniący zwycięstwa zespół Niemiec, w składzie Sebastian Vettel/Mick Schumacher.

Finał rozpoczął się po myśli zespołu nordyckiego – Kristensen pokonał Vettela w dwóch z trzech wyścigów i zapewnił swojej ekipie jednopunktowe prowadzenie. Gdy na tor wyjechał Mick Schumacher, doprowadził do remisu, dwukrotnie pokonując Kristofferssona. Kiedy jednak doszło do decydującego starcia, młody Niemiec nie mógł dorównać 9-krotnemu zwycięzcy 24h Le Mans, dla którego był to 15. występ w Race of Champions.

„To była bardzo wyrównana walka, co było widać po mojej rundzie z Sebastianem” – powiedział Duńczyk. „Później Mick miał znakomitą potyczkę z Johanem, doprowadzając do remisu. Powinien być z siebie bardzo dumny, bo to jego pierwsza wizyta na Race of Champions. Ja z kolei jestem dumny za każdym razem, gdy pokonam Schumachera”.

Dużo radości lokalnym kibicom sprawili były kierowca Formuły 1 Esteban Gutierrez oraz mistrz Indy Lights Pat’o O’Ward, którzy awansowali do półfinałów, nim ulegli ekipie nordyckiej. Niemcy na swojej drodze do finału pokonali reprezentację Brazylii, w składzie Hélio Castroneves/Lucas di Grassi.

Już po rywalizacji grupowej odpadł zespół francuski, w składzie Pierre Gasly/Loïc Duval – odnieśli oni dwa zwycięstwa, lecz nie wystarczyło to do pokonania Niemiec i Meksyku. Do półfinałów nie weszły również dwie inne meksykańskie ekipy, Wielka Brytania – gdzie startował ubiegłoroczny zwycięzca rywalizacji indywidualnej David Coulthard – oraz zespół wyłoniony spośród zawodników simracingu, w składzie Enzo Bonito/James Baldwin.

Tegoroczny Race of Champions potrwa do niedzieli, kiedy to odbędzie się rywalizacja indywidualna.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race