Prawie 300 pojazdów w strefie Pit Party, pojedynki MOTO Pokoleń w strefie akcji na torze stadionu Wisły oraz pokazy niezwykłych samochodów sportowych z różnych kategorii to najważniejsze atrakcje tegorocznej edycji VERVA Street Racing.

W jednym miejscu najdroższe, najszybsze i najnowocześniejsze supersamochody oraz legendy amerykańskich szos. Obok siebie muscle cars, terenówki, pojazdy wojskowe i najbardziej ekstrawaganckie przykłady tuningu i stance. Zabytkowe perełki polskiej i światowej motoryzacji, razem z nowościami – m.in. Teslą X czy Lamborghini Huracan. To wszystko już 14 października podczas 8. edycji VERVA Street Racing MOTO Pokolenia w Płocku.

Na specjalnie przygotowanym torze stadionu Wisły rozegra się rywalizacja MOTO Pokoleń. Wielbiciele motoryzacji zobaczą siedem emocjonujących pojedynków klasyki, doświadczenia i opanowania z najnowszą technologią, werwą i młodością. Kultowy Maluch zmierzy się z supersamochodem, Kuba Przygoński podejmie driftingowe wyzwanie zaledwie siedemnastoletniego Adama Zalewskiego – zwycięzcy tegorocznej serii Drift Masters Grand Prix – a dakarowy motocyklista Maciek Giemza będzie odpierać ataki młodych gwiazd motocrossu z Akademii ORLEN Team.

Między pojedynkami pokoleń samochodowych legend na uczestników czekają m.in. pokazy kilkunastu drifterów (również ciężarówkami), wyścig samochodów Rallycross, parada rajdówek czołowych kierowców Pucharu Świata Cross Country czy pokaz pojazdów najbardziej prestiżowych serii wyścigowych w Europie i na świecie – La Mans i GT. Dla miłośników dwóch kółek przygotowano show stunterów oraz akrobatów z grupy FMX4ever, znanych z cyklu Red Bull X-fighters.

Oprócz emocjonujących wyścigów i spektakularnych pokazów przez cały dzień otwarte będzie miasteczko ruchu drogowego oraz strefy: symulatorów jazdy, bezpieczeństwa i rodzinna. Dla fanów motoryzacji przygotowana zostanie też strefa gastronomiczna z food truckami i ofertą Stop Cafe, nie zabraknie również emocji muzycznych – po zakończeniu pokazów swój koncert zagra jedna z najbardziej wyrazistych postaci na polskiej scenie muzycznej, Dorota „Doda” Rabczewska.

Zapraszamy na wydarzenie VERVA Street Racing MOTO Pokolenia, które w tym roku odbędzie się w Płocku na stadionie Wisły już 14 października 2017 r. Wstęp wolny.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Wyniki

Partnerzy

rally and race