Sebastian Vettel wygrał wszystkie wyścigi niedzielnego Pucharu Narodów Race of Champions i samodzielnie poprowadził Team Germany po zwycięstwo.

Niemiecki kierowca został zmuszony do samodzielnego reprezentowania swojej nacji, po tym jak Pascal Wehrlein został wycofany z wyścigu po wypadku w sobotnim indywidualnym Race of Champions. 4-krotny mistrz świata Formuły 1 nie okazał jednak ani chwili słabości, wygrywając wszystkie wyścigi grupowe, a następnie pokonując w półfinale Team Columbia i w końcu wygrywając w finale przeciwko Kurtowi i Kyle’owi Buschom z Team USA NASCAR.

Ze znakomitej strony w rywalizacji grupowej popisał się Kanadyjczyk o polskich korzeniach Stefan Rzadzinski. Zwycięzca ROC Factor North America co prawda przegrał pierwszy swój wyścig z Kylem Buschem, lecz wygrał kolejne dwa przeciwko mistrzowi Indianapolis 500 Alexandrowi Rossiemu i mistrzowi Global Rallycross Scottowi Speedowi.

Dwa zwycięstwa dla ROC Factor Canada nie wystarczyły jednak do wyjścia z grupy A, co zrobiły zespoły Team USA IndyCar i Team USA NASCAR, których pojedynek w półfinale okazał się kontrowersyjny za sprawą falstartu Kurta Buscha, który pomógł mu wygrać z Rossim.

Dla Vettela to siódme zwycięstwo w Pucharze Narodów Race of Champions. Niemiec po raz pierwszy sięgnął po to trofeum bez pomocy swojego mentora Michaela Schumachera.

Wkrótce po Pucharze Narodów odbyła się również dodatkowa rywalizacja Ameryka kontra Świat, która rozstrzygnęła się dopiero w ostatnim z dziesięciu wyścigów na korzyść drużyny reszty świata.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race