II edycja targów motoryzacyjnych - Warsaw Moto Show 2016

Za nami drugie targi Warsaw Moto Show na Ptak Warsaw Expo, na której nie zabrakło wielu wystawców zarówno z Polski, jak i zagranicy. Na tych, którzy zdecydowali się przyjechać do Nadarzyna, czekały nie tylko wyjątkowo szybkie samochody, ale również bardzo znani polscy kierowcy: Kajetan Kajetanowicz, Marek Dąbrowski czy Krzysztof Hołowczyc. Swoją obecnością uraczył nas również rajdowy mistrz świata i aktualny rallycrossowy mistrz świata - Petter Solberg.

Prawdziwe dobrodziejstwo motoryzacji

Tegoroczna edycja Warsaw Moto Show była drugą organizowaną na halach Ptak Warsaw Expo. Praktycznie każdy fan motoryzacji obecny w Nadarzynie mógł znaleźć coś dla siebie - od historycznych zabytkowych aut, przez samochody jednomiejscowe startujące w różnych wyścigach po supersamochody. To właśnie w miniony weekend swoje polskie premiery zaliczyły nowe Porsche 911 GT3 R, Ferrari GTC4 LUSSO oraz Land Rover Discovery. Nie zabrakło również Aston Martinów, Lamborghini, czy też Mercedesów.

Podczas wszystkich trzech dni targów motoryzacyjnych pod Warszawą zaprezentowano ponad 1000 samochodów różnych kategorii, marek od różnych producentów. Nie mogło oczywiście zabraknąć rozwiązań ekologicznych. Rozwój samochodów elektrycznych oraz hybrydowych w ostatnich latach był ogromny i w najbliższym czasie powinniśmy spodziewać się jeszcze większej ekspansji tego sektora motoryzacji.

Oprócz powiewu przyszłości, można było również powrócić wspomnieniami albo nawet poznać pojazdy, które były prowadzone przez naszych rodziców czy dziadków. W tym celu organizator przewidział również wystawę modeli aut z lat 20. i 30. ubiegłego wieku oraz klasyki czasów PRL (nie mogło zabraknąć Fiata 126p). Co więcej - jeśli ktoś posiadał wiekowy samochód, a nie wiedział, co z nim zrobić, podczas Warsaw Moto Show mógł dowiedzieć się, w jaki sposób dokonać renowacji zabytków.

Światowej sławy kierowcy obecni na Warsaw Moto Show

Nie tylko niezliczona liczba samochodów uświetniała tegoroczną edycję Warsaw Moto Show. Na targach obecni byli znani kierowcy, którzy na co dzień rywalizują na całym świecie w rajdach czy wyścigach o międzynarodowej randze. Do Nadarzyna przyjechali między innymi dwukrotny Rajdowy Mistrz Europy - Kajetan Kajetanowicz, rajdowy mistrz świata i dwukrotny Rallycrossowy Mistrz Świata - Petter Solberg, jak również Marek Dąbrowski, motocyklista rajdowy, startujący w tym sezonie w Euroformule Open Antoni Ptak, Jakub Brzeziński, rywalizujący od tego sezonu w Drive Dmack Cup oraz Krzysztof Hołowczyc.

Nie zabrakło również przedstawicielek płci pięknej: na czele tej delegacji stanęła Gosia Rdest, jedyna kobieta startująca w prestiżowych zawodach Audi TT Cup 2016. Oprócz niej swoją obecnością targi uświetniły również Karolina Pilarczyk, która znana jest jako “Królowa Polskiego Driftu”, a także startująca również w zawodach driftingowych Ola Fijał i znana z telewizji TTV prowadząca Aleksandra Kutz.

Przeczytaj także: rozmowa z Petterem Solbergiem

II runda European Offroad Series

Nie tylko samochody stanowiły główną tematykę minionych już targów w Nadarzynie. To właśnie pod Warszawą w halach Ptak Warsaw Expo podczas Warsaw Moto Show zorganizowano drugą rundę mistrzostw European Offroad Series, podczas których zawodnicy rywalizowali ze sobą z wykorzystaniem zdalnie sterowanych modeli na specjalnie przygotowanym torze o powierzchni 800 metrów kwadratowych.

W zawodach tych wzięło udział blisko 150 zawodników pochodzących z różnych zakątków naszego globu, w tym mistrzowie Europy i świata w klasach 2WD i 4WD - Dustin Evans, Jörn Neumann, Martin Lee oraz Michał Orłowski. Zorganizowano zawody w pięciu klasach: 4WD buggy, 2WD buggy, Stadium Truck 2WD Mod & Stock oraz specjalnej klasie 2WD Junior.

Wspomniany wcześniej Orłowski godnie reprezentował nasz kraj w domowej rundzie, zwyciężył w dwóch klasach: 2WD oraz dosyć niespodziewanie w 4WD. Polak stał się czwartym zawodnikiem w sześciosezonowej historii EOS, który zwyciężał w dwóch kategoriach w trakcie jednej rundy. “Kompletnie nie spodziewałem się wygranej w klasie 4WD. Xray-e są zazwyczaj w tej kategorii bardzo mocne, ale w jakiś sposób udało się nam. Tutaj panowała wspaniała atmosfera i otrzymałem dodatkowy bodziec dzięki wsparciu kibiców” – powiedział Orłowski.

{youtube}njOZTCVrzUw{/youtube}

Rekordowa frekwencja na Warsaw Moto Show

Druga edycja motoryzacyjnych targów w Nadarzynie przyciągnęła jeszcze większą liczbę ludzi niż rozpoczynające doroczny cykl ubiegłoroczne Warsaw Moto Show. Już od wczesnych godzin porannych do kas ustawiały się kolejki ludzi, które wraz z upływem czasu wzrosły do niewyobrażalnych rozmiarów.

W naszej rozmowie z przedstawicielem spółki organizacyjnej Warsaw Moto Show dowiedzieliśmy się, że w ubiegłym roku targi odwiedziło około 150 tysięcy osób. Mimo braku szczegółowych informacji w sprawie frekwencji na minionych kilka dni temu targach, zapewniono, że liczba odwiedzających była z pewnością jeszcze większa. Skala trwających 18-20 listopada Warsaw Moto Show była duża, jednak czy organizatorzy pokuszą się o jeszcze więcej? Nie pozostaje nam nic innego, jak poczekać na przyszłoroczną edycję. Kto wie, czym zaskoczy nas Nadarzyn w 2017 roku.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league