W miniony weekend 4-6 listopada w Poznaniu odbyły się targi Retro Motor Show – impreza, która być może nie miała być adresowana do mas, lecz po pierwszej edycji z pewnością się to zmieni.

Patrząc na katalog targów, który niemal w całości składa się z listy samochodów na sprzedaż, można łatwo domyślić się, że to właśnie potencjalnych klientów szukali organizatorzy – giełda klasyków zajmowała bowiem największy z pawilonów. Tych, którzy chcieli zobaczyć klasyczne samochody przywrócone do dawnej świetności, było jednak znacznie więcej i momentami przez teren targów przewalały się prawdziwe tłumy. Biorąc pod uwagę, że nie prezentowano żadnych nowych aut, a do tych obecnych nie można było wsiąść bez wcześniejszego znalezienia właściciela, to spore osiągnięcie.

Nie można jednak mówić, że poza oglądaniem aut drogowych nie było co robić. Fani wyścigów również mieli bowiem czym się nacieszyć. Niestety reprezentacja Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski zdecydowanie zaspała, ale sytuację ratowały auta wyścigowe Łukasza Raweckiego i Wojciecha Smorawińskiego (obu można było spotkać, a Smorawiński prezentował nawet krótki wykład na temat swojej przygody ze sportami motorowymi).

Jak to zwykle bywa w Poznaniu, okazji do zorganizowania swojej wystawy nie przepuścił Automobilklub Wielkopolski, tym razem prezentując samochody widziane na torze podczas imprez typu Track Day czy Youngtimer Party. Nieco dalej można było również przejechać się na symulatorze, a całość dopełniła seria warsztatów i pokazów organizowanych przez firmy, których produkty pomagają w remontowaniu oraz utrzymywaniu świetności wiekowych aut.

Dla miłośników wyścigów, pierwsza edycja Retro Motor Show mogła pozostawiać niedosyt, bowiem większość aut spotykanych na polskich torach doskonale by tam pasowała. Słyszeliśmy już jednak wyrazy chęci pojawienia się reprezentacji WSMP i Maluch Trophy podczas przyszłorocznej imprezy. Jeśli do tego dojdzie, listopadową imprezę śmiało będzie można zaznaczyć w kalendarzu jako tą, której nie można ominąć.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Wyniki

Partnerzy

rally and race