Prolog Chojnice po raz trzeci

Wrzesień to miesiąc, kiedy na ulicach Chojnic dominują samochody rajdowe, a miasto zamienia się w trasę pokazowego odcinka specjalnego.

Kręte i wąskie ulice, kibice na wyciągnięcie ręki, zapach benzyny i palonej gumy, to nieodłączny element imprezy Unique Cars Prolog Chojnice, która od trzech lat ma miejsce w 40-tysięcznym mieście na Pomorzu jako część Motul Rallyland Cup. W porównaniu do zeszłego roku trasa pozostała bez zmian, a spośród zawodników z całej Polski główną gwiazdą był popularny Colin, czyli Jakub Brzeziński, którego pilotował Jakub Gerber.

Impreza tradycyjnie rozpoczęła się na parkingu koło Parku 1000-lecia, gdzie mieszkańcy mieli okazję nie tylko zobaczyć biorące udział w zawodach samochody, ale również wsiąść do nich i zobaczyć wszystko „od kuchni”. Pierwsze auta wyjechały na trasę o 19:00, jednak dla wielu uczestników nie liczył się tylko wynik, ale dobra zabawa. Największy aplauz zbierali zwłaszcza ci, którzy zamiast walczyć z upływającym czasem, umilali zawody kręcąc efektowne bączki. Jednak to przejazdy Colina zebrały największą owację, a po zakończeniu imprezy wielu miało ochotę na więcej.

Jeżeli chodzi o wyniki, to w kategorii kierowców z licencją, najszybszy był bezapelacyjnie Jakub Brzeziński i jego pilot, Jakub Gerber. Jeżeli chodzi o zawodników-amatorów, to walka o zwycięstwo była zacięta, a różnica między pierwszym, a trzecim miejscem była minimalna. Zwycięzcami imprezy została jadąca w Subaru Impreza załoga nr 70, Dariusz Chodzyński, Hubert Frelich, którzy pokonali całą pętlę w czasie 1:55,31. Drudzy byli Igor Bartołd i Paweł Wiśniewski (BMW, 1:55,48), a podium uzupełniła chojnicka załoga Daniel Kurpiński, Tomasz Gruna, osiągając czas 1:55,90 prowadząc Mitsubishi Lancera EVO 9.

Wielu kibiców liczyło, że na trasie pojawi się również Tomasz Kuchar, który przez poprzednie dwa lata cieszył kibiców zebranych na trasie rajdu, a także na płycie Starego Rynku, ale niestety inne obowiązki uniemożliwiły kierowcy pojawienie się na Prologu. Cały Prolog zakończył się na kilka minut przed 22:00, a wręczenie nagród umiliły występy taneczne.

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league