Pierwsze testy Hyundaia i20 R5 na asfalcie

Hyundai Motorsport odbył czterodniowe testy na południu Francji. Załoga Abbring/Marshall po raz pierwszy testowała Hyundaia i20 R5 na asfaltowej nawierzchni.

Marcowe jazdy to już trzecie w tym roku testy dla Hyundaia. Poprzednio odbyły się one pod koniec stycznia i w drugiej połowie lutego, również na południu Francji, w Fontjoncouse. We właśnie zakończonych testach pierwsze dwa dni zespół Hyundaia spędził dokładnie w tym samym miejscu, testując na szutrze. Dzięki temu członkowie teamu mogli ocenić stopień rozwoju zawieszenia i podwozia, regularnie ulepszanych od poprzednich testów. Kolejne dwa dni zespół spędził na asfaltowych drogach, dobierając różne ustawienia dotyczące zawieszenia i hamulców.

W ciągu czterech dni zespół oceniał ulepszony układ chłodzenia, przeprojektowany zderzak i maskę oraz poprawiony silnik 1.6 turbo. Unowocześniony silnik jest jedną z wielu poprawek, które mają zostać dokonane przez homologacją samochodu tego lata.

Marzec był dobrym miesiącem dla Hyundai Motorsport. Poza testami na asfalcie, w trzecim miesiącu tego roku pojawił się pierwszy klient koreańskiego producenta, którym jest prywatny włoski zespół. Kupnem nowego Hyundaia i20 R5 zainteresowani są także klienci z Europy, Azji i Australii.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z wysokiego zainteresowania programem rozwoju i20 R5 na tym etapie” – powiedział pracownik działu sprzedaży Hyundai Motorsport, Andrew Johns. „To, że mamy chętnych klientów z Europy, Azji i Australii pokazuje stopień entuzjazmu z powodu dołączenia nowego producenta do kategorii R5. Rozpoczęcie testów na asfalcie stawia nam cel, jakim jest pozyskanie klientów, którzy będą korzystać z naszego auta w różnych mistrzostwach. Kupując i20 R5, będą oni chcieli, by auto było konkurencyjne zarówno na szutrze jak i na asfalcie, dlatego ważne jest, aby odpowiednio przygotować się do tego oraz zwiększyć wydajność i niezawodność naszego auta. Aby tego dokonać, zaplanowaliśmy testy w wielu miejscach Europy, aby upewnić się, że dostarczymy naszym klientom najlepszy możliwy samochód jeszcze w tym roku”.

Hyundai Motorsport będzie kontynuować testy w różnych miejscach i na różnych nawierzchniach Starego Kontynentu, mające na celu odtworzenie warunków drogowych na całym świecie. Homologacja i20 R5 zaplanowana jest na lato tego roku.

Źródło: Informacja prasowa Hyundai Motorsport

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league