Kevin Abbring odbył trzydniowe testy na południu Francji za kierownicą Hyundaia i20 R5, który ma być gotowy do rywalizacji jeszcze przed końcem tegorocznego lata.

To już kolejne testy Hyundaia R5 Nowej Generacji. Pierwsze z nich odbyły się dokładnie w tym samym miejscu w styczniu tego roku, natomiast miesiąc później zespół Hyundaia powrócił do Francji, by po raz kolejny przetestować nowe auto. Przez ostatni czas zespół w swojej fabryce w Alzenau rozwijał swój samochód głównie pod kątem zawieszenia i amortyzatorów.

Pokryta koleinami nawierzchnia w Fontjoncouse stworzyła najlepsze warunki do jazdy dla Hyundaia - umożliwiła prace nad zawieszeniem na jednych z najtrudniejszych dróg do testowania.

W nowym samochodzie po raz kolejny zasiadł kierowca testowy Hyundaia, Kevin Abbring, którego doświadczenie pomagało w skutecznym rozwoju auta.

Projekt prowadzony jest przez Włocha Andreę Adamo oraz zespół 30 doświadczonych osób. Homologacja samochodu przewidziana jest na lato, zaś pierwsze samochody mają być dostarczone klientom krótko po tym.

„Kolejne dobre testy Hyundaia i20 R5 Nowej Generacji to duży krok do przodu w kierunku homologacji planowanej na lato” – powiedział Adamo. „Udane testy na wymagających nawierzchniach Fontjoncouse to wielki pozytyw w rozwoju naszego auta. i20 R5 to pierwszy projekt Hyundaia tworzony z myślą o klientach i to niezwykle istotne, że produkt, który dostarczamy jest zdolny do konkurowania na każdej nawierzchni, zarówno podczas regionalnych i krajowych mistrzostw na całym świecie. Mając w naszej ekipie Kevina, który jeździł już autami R5, możemy być pewni, że jego doświadczenie pozwoli na stworzenie konkurencyjnego samochodu”.

„Projekt kliencki nabiera coraz większego obrotu, dzięki podpisanym umowom na dostawy oraz przybyciu do zespołu większej liczby doświadczonych ludzi. Przed nami miesiące ciężkiej pracy. Nasz harmonogram testów jest coraz bardziej napięty, gdyż wchodzimy w ostateczną fazę przygotowań naszego samochodu. Chcemy, by znalazł się w rękach naszych klientów jeszcze przed końcem tego roku”.

Źródło: Informacja prasowa Hyundai Motorsport


Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race