Finałowa runda sezonu 2015 Rallycrossowych Mistrzostw Świata natrafiła na duży poślizg, po tym jak warunki na torze uniemożliwiły sobotnią jazdę.

Rywalizacja została przerwana po zaledwie drugim z ośmiu zaplanowanych biegów kwalifikacyjnych, składających się na dwa biegi. Jak czytamy w oświadczeniu przewodniczącego zespołu sędziowskiego, Ludka Kopecký’ego, „Sędziowie postanowili na nadzwyczajnym spotkaniu o przesunięciu sobotniego programu z powodu warunków na torze podczas dwóch wyścigów pierwszego biegu kwalifikacyjnego”.

„Sędziowie dali czas organizatorowi na przygotowanie toru na jutrzejszą rywalizację. Niedzielny program rozpocznie się o godzinie 9 rano (13 polskiego czasu) od pierwszego biegu. Warm-up został odwołany”.

W związku z tym wszystkie cztery biegi kwalifikacyjne odbędą się w niedzielę, przed półfinałami i finałem. Spośród kierowców, który zdążyli się dzisiaj ścigać, Petter Solberg wygrał przed Toomasem Heikkinenem i Lianem Doranem.

Kierowcy World RX już raz musieli przejechać całe zawody jednego dnia – miało to miejsce podczas ubiegłorocznego World RX of Canada na ulicach Trois-Rivieres.

Źródło: autosport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race