Dziesiąta runda tegorocznych Rallycrossowych Mistrzostw Świata, która odbędzie się w ten weekend na torze Formuły 1 w Barcelonie jest pierwszą imprezą tej dyscypliny sportu w Hiszpanii od 1989 roku.

Znany tor Circuit de Barcelona-Catalunya gości od wielu lat wyścigi Formuły 1 oraz MotoGP. Teraz dołączy do swojego portofolio World RX, które będzie rywalizować na specjalnie przygotowanym torze w stadionowej części obiektu. Ciekawostką jest to, że "dżoker" będzie przebiegał przez szykanę skonstruowaną dla F1.

Do stawki w ten weekend dołączy dwukrotny mistrz DTM Timo Scheider, zastępując René Münnicha za kierownicą Audi jego ekipy. Podobnie jak jego kolega z DTM Mattias Ekström, Scheider jako jeden z nielicznych ma doświadczenie na hiszpańskim obiekcie. „Barcelona to wspaniałe miejsce i miałem tu kilka fantastycznych wyścigów w DTM” – powiedział. „Widziałem już tor rallycrossowy i oglądałem onboardy z mistrzostw. Myślę, że najtrudniejsze będzie dla mnie wyczucie właściwej szybkości i czasu na asfalcie i żwirze. Muszę się do tego przystosować, ale nie mogę się doczekać”.

Ostatni raz w tym sezonie w stawce pojawi się także zwycięzca ubiegłorocznej rundy w Finlandii Tanner Foust, zobaczymy także Henninga Solberga, tym razem za kierownicą Garbusa. Dwaj Francuzi - doświadczony "Knapick" oraz Christophe Jouet także dołączą do grona kierowców, startując w Citroënach DS3.

W klasyfikacji generalnej cyklu komfortowo prowadzi Petter Solberg, mający 37-punktową przewagę nad Timmym Hansenem, którego ekipa - Peugeot-Hansen - prowadzi wśród zespołów, 53 punkty przed Ford Olsbergs MSE.

Tradycyjnie w sobotę od 12:30 odbędą się pierwsze dwa biegi kwalifikacyjne. Kwalifikacje zostaną dokończone w niedzielę, przed półfinałami i finałem, które są zaplanowane na godzinę 15.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej FIA World Rallycross Championship presented by Monster Energy

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Wyniki

Partnerzy

rally and race