Timmy Hansen utrzymał swoje prowadzenie w kwalifikacjach aż do finału, gdzie pokonał Pettera Solberga, by odnieść domowe dla Peugeota zwycięstwo w Loheac.

Po dwóch sobotnich biegach kwalifikacyjnych wygranych przez Timmy'ego Hansena, Petter Solberg był najszybszy w niedzielę rano, jednak nie wystarczyło to do pokonania Hansena w punktach. Lider i wicelider tabeli zakończyli w tej samej kolejności czwarty bieg, lecz nie na czele stawki, a na piątym i szóstym miejscu, bez problemów przechodząc do półfinałów z pierwszej i drugiej pozycji. Trzeci był Mattias Ekström, przed Johanem Kristofferssonem, Jean-Baptiste Dubourgiem, Toomasem Heikkinenem, Andreasem Bakkerudem, Robinem Larssonem, Antonem Marklundem, Timurem Timerzyanovem, Davym Jeanneyem i Gaëtanem Serazinem, który uzupełnił czołową dwunastkę. Nie awansował do niej Yvan Muller, który odrabiał straty po nieudanym drugim sobotnim biegu. 10. miejsce w ostatnim biegu nie wystarczyło jednak na awans i Francuz odpadł, będąc 19.

Do pierwszego półfinału przeszli Hansen, Ekström, Dobourg, Bakkerud, Marklund i Jeanney, natomiast do drugiego Solberg, Kristoffersson, Heikkinen, Larsson, Timerzyanov i Serazin.

W pierwszym półfinale Hansen obronił prowadzenie na starcie przed Ekströmem. Z tyłu stawki ataku próbował Jeanney, który zderzył się z Bakkerudem, tracąc szanse na miejsce w pierwszej trójce, będąc wyprzedzonym przez Marklunda, który zjechał na "dżokera" na pierwszym okrążeniu. Ekström zjechał na "dżokera" na trzecim okrążeniu, Hansen na kolejnym i wrócił na czoło stawki przed swoim rodakiem. Próbujący przebić się do przodu Jeanney wyprzedził Marklunda i próbując ataku na Bakkedura, zderzył się z nim i wypadł z toru. Na ostatnich dwóch okrążeniach Ekström nieskutecznie próbował wyprzedzić Hansena, dojeżdżając na metę tuż za nim. Do finału przeszedł także Dubough po spokojnej jeździe na trzecim miejscu.

W drugim półfinale prowadzenie po starcie utrzymał Solberg przed Kristofferssonem. Z czwartej pozycji próbował zaatakować Larsson, lecz pojechał za szeroko w pierwszym zakręcie i wrócił na czwarte miejsce i razem z Timeryzanovem zjechać na "dżokera" na pierwszym okrążeniu. Kierowca Audi wyszedł jednak na trzecie miejsce, kiedy swojego "dżokera" wolno przejechał Heikkinen. Na czele, Solberg zjechał na "dżokera" na czwartym okrążeniu i komfortowo wrócił na prowadzeniu, by przyjechać na metę przed Kristofferssonem i Larssonem.

W finale na pole position ustawił się Hansen, obok niego Solberg, przed Ekströmem, Kristofferssonem, Duboughem i Larssonem.

Hensen popisał się dobrym startem i utrzymał prowadzenie przed Solbergiem. Ekström przegrał start, będąc obróconym w pierwszym zakręcie i spadając na koniec stawki. Solberg próbował ataków na pierwszym okrążeniu, dopóki nie zjechał na "dżokera" i wrócił na drugim miejscu. Hansen swojego "dżokera" wykonał na przedostatnim okrążeniu i wrócił na prowadzeniu z dużą przewagą nad Solbergiem. Podobnie jak w półfinale, spokojny wyścig na trzecim miejscu ukończył Dubough, przed Kristofferssonem i Ekströmem. Robin Larsson nie ukończył wyścigu i został sklasyfikowany na szóstym miejscu.

W klasyfikacji generalnej wciąż prowadzi Solberg z dorobkiem 219 punktów, o 37 więcej od Hansena.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Wyniki

Partnerzy

rally and race