Powrót World RX do Europy

Po wizycie w Kanadzie, Rallycrossowe Mistrzostwa Świata powracają do Europy na ósmą rundę tegorocznej rywalizacji, która odbędzie się w norweskim Hell. Do walki w klasie RX Lites powrócą Krzysztof Hołowczyc i Martin Kaczmarski.

Sobota, 22 sierpnia
13:00 Biegi 1&2
17:00 Bieg 3 RX Lites

Niedziela, 23 sierpnia
10:00 Bieg 3
11:00 Bieg 4
13:45 Półfinały RX Lites
14:45 Finał RX Lites
15:00 Półfinały i finał

W czołowej klasie Supercar zobaczymy 23 samochody mistrzostw świata (w stawce będą też 24 auta mistrzostw Europy, tworząc największą dotąd stawkę 47 aut), na czele której znajduje się lider klasyfikacji i lokalny bohater Petter Solberg. Jego rodak Andreas Bakkerud także będzie mógł liczyć na wsparcie domowej publiczności na torze w Hell. W ubiegłym roku wygrał tu Litwin, Reinis Nitiss, stając się najmłodszym zwycięzcą rundy World RX.

Solberg z kolei jest najlepszym kierowcą tegorocznego cyklu, wygrywając 15 z 28 wyścigów, w których uczestniczył, wliczając cztery półfinały i dwa zwycięstwa w finałach. Na swoim domowym torze Norweg posiada również rekord najszybszego biegu - 2:43,9.

Obok Solberga i Bakkeruda zobaczymy także 30 innych norweskich kierowców. W Team Volkswagen Sweden wystartuje Tord Linnerud, Daniel Holten wsiądzie do Garbusa ekipy Eklund Motorsport, Henning Solberg, starszy brat Pettera, zaliczy swój debiut w Fordzie Fiesta, a jego syn Oscar zasili stawkę RX Lites. Alex Hvall również pojawi się w Supercarze, a jego młodszy brat Joachim w RX Lites.

„Po udanym początku sezonu, w ostatnich dwóch wyścigach mieliśmy nieco pecha. Tym razem chcę wygrać” – powiedział prowadzący w tabeli Solberg. „Chcę się skoncentrować na mistrzostwach i czuję się pewniej niż dotychczas, jeśli chodzi o walkę o dobry wynik w Hell. Nie da się przecenić tego, jak bardzo fani pomagają mi w rywalizacji. Widok tylu norweskich flag i słyszenie wykrykiwanego mojego imienia jest dla mnie niesamowite, to czyni mój domowy wyścig bardzo emocjonalnym i mam nadzieję, że spełnię tym razem oczekiwania”.

Źródło: Informacja prasowa FIA World Rallycross Championship presented by Monster Energy

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league