Davy Jeanney wygrał oba sobotnie biegi kwalifikacyjne niemieckiej rundy Rallycrossowych Mistrzostw Świata w niemieckim Estering.

Kierowca Peugeota 208 RX znajduje się na czele klasyfikacji przed Reinisem Nitissem w Fordzie, który dwukrotnie finiszował w pierwszej trójce. Za nim jest Tord Linnerud w Volkswagenie. Mistrz świata i lider klasyfikacji Petter Solberg zajmuje piąte miejsce.

Dla Francuza było to pierwsze tegoroczne zwycięstwo w biegu kwalifikacyjnym. „Cieszę się, że byłem najszybszy w obu dzisiejszych biegach kwalifikacyjnych i czuję się pewniej w samochodzie”, powiedział Jeanney. „Miałem dobry start do pierwszego biegu i od tego momentu moje czasy poprawiały się z każdym okrążeniem. Drugi bieg był poważny, miałem obok siebie takich kierowców jak Timmy Hansen i Johan Kristoffersson, ale miałem kolejny dobry start, a samochód był perfekcyjny”.

Początek weekendu dla Linneruda był zupełnym przeciwieństwem dobrego, dachując za kierownicą Volkswagena Polo. Mimo to Norweg zajął trzecie miejsce. „Podczas treningu zahamowałem zbyt późno i musiałem obrać inną linię, na której nie było dużo przyczepności. Uderzyłem w piach i położyłem samochód na dachu. Zespół naprawił samochód przed pierwszym biegiem i byłem szósty. Nie miałem najlepszego startu do drugiego biegu, ale wiele się działo w pierwszym zakręcie i wyszedłem na czoło. Nie podejmowałem po tym zbytniego ryzyka, ale jutro będę mógł nieco mocniej przycisnąć i może będę szybszy”.

Dramatyczny dzień ma za sobą ubiegłoroczny zwycięzca Mattias Ekström. „Wiele poszło dzisiaj nie tak, to nie był dobry dzień. Na początku mieliśmy problemy w treningu i zmieniliśmy silnik przed biegami. W pierwszym zerwałem linkę gazu i musiałem się wycofać, w drugim wystąpił problem z czujnikiem. Z pewnością był to pechowy dzień, ale wrócimy jutro i zobaczymy, co da się zrobić”.

Zwycięzca pierwszej tegorocznej rundy Johan Kristoffersson był drugi w pierwszym biegu i jechał po miejsce w pierwszej trójce, zanim nie uderzył w barierę na wjeździe na „dżokera”, co kosztowało go kilka cennych sekund i spadł na siódme miejsce.

Zawodnicy World RX powrócą na tor w niedzielę.

Źródło: fia.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race