Rallycrossowe Mistrzostwa Świata powrócą do Niemiec na piątą rundę tegorocznego cyklu. Prowadzenia w klasyfikacji generalnej będzie bronić Norweg Petter Solberg.

Estering w północnych Niemczech to drugi najstarszy tor w kalendarzu World RX (starszy od niego Lydden Hill gościł poprzednią rundę mistrzostw), organizując międzynarodowe wyścigi od 1973 roku. Tradycyjny obiekt ma zaledwie 950 metrów, ale należy do najszybszych w cyklu, zapisał się także w historii World RX, kiedy rok temu Petter Solberg wygrał przed Mattiasem Ekströmem najmniejszą różnicą w historii – pięciu tysięcznych sekundy.

Na swoim terenie będzie rywalizować czterech niemieckich kierowców, a w najwyższej klasie Supercars dwóch – René Münnich i Jörg Jockel. „Nie mogę się doczekać startu w swojej domowej rundzie. Tor Estering powinien pasować naszym autom, ja też bardzo go lubię” – powiedział Münnich. „Jeżeli będzie sucho przez cały weekend i nie będziemy mieli dużych problemów, powinniśmy być w stanie zakwalifikować oba auta do półfinałów. Żeby to zrobić, ważne jest przejechanie czterech równych biegów, bez przygód”.

Od czasu poprzedniej rundy w Lydden Hill, kilku kierowców spędziło czas na torach. Anton Marklund z EKS oraz Team Peugeot-Hansen uczestniczyli w testach w Szwecji, natomiast Liam Doran i Andreas Bakkerud pojawili się w Ameryce podczas zawodów X Games.

Spośród 36 Supercarów, 18 z nich będzie walczyć o punkty do World RX, natomiast pozostałe do Mistrzostw Europy. Poza nimi będą startować także klasy Super1600 i TouringCars, zabraknie natomiast obsadzonej przez Polaków RX Lites.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race