Po dwóch sobotnich biegach kwalifikacyjnych Petter Solberg i Mattias Ekström są zrównani na czele kwalifikacji trzeciej tegorocznej rundy Rallycrossowych Mistrzostw Świata, która odbywa się w belgijskim Mettet. Ekström wygrał pierwszy wyścig, w drugim najlepszy był Timmy Hansen.

Ekström, który wygrał pierwszy wyścig komentował później trudne warunki spowodowane zmienną pogodą - „Tor jest dobry, ale deszcz uczynił go trudnym, a warunki ciągle się zmieniają. W pierwszym biegu unikałem problemów i miałem szczęście, ale drugi nie poszedł tak dobrze. Samochód dobrze się spisuje, więc jutro będziemy dalej cisnąć i jak zawsze chcemy wejść do finału”.

Podobnie jak Szwed, Solberg nie zalicza drugiego biegu do najbardziej udanych: „Mieliśmy problem z dyferencjałem w czasie drugiego biegu, w związku z czym traciliśmy sekundy w zakrętach, ale wszystko inne było dobre i bez poważniejszych problemów”.

Partnerem Solberga w zespole SDRX jest Liam Doran, który zakończył dzień na 19. miejscu z powodu uszkodzonego zawieszenia w pierwszym wyścigu. W spektakularny sposób przednie zawieszenie w czasie treningów przed biegami kwalifikacyjnymi stracił także Alx Danielsson.

Trzeci w klasyfikacji jest Topi Heikkinen z Marklund Motorsport, dzięki punktom za drugie miejsce w drugim wyścigu. Czwarty jest Andreas Bakkerud z Olsbergs MSE, a piąty Davy Jeanney z Peugeot-Hansen.

Dalsza rywalizacja w wyścigach kwalifikacyjnych rozpocznie się jutro o godzinie 11:30, natomiast półfinały i finały klasy Supercar zaplanowane są na 15.

Źródło: fiaworldrallycross.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race